| vLooM a întrebat:

Salut

Spuneti-mi si mie cum fac cand pun muzica pe un USB Stick si bag la masina nu mi le ia in ordine, am incercat sa le numerotez de la 1 pana la 200 de exemplu sau mai era o metoda bagi melodii cate una in ce ordine vrei si asa trebuia sa le ia dar nici asa nu merg.

O idee cum sa fac sa mi ne ia cat de cat in ordinea in care le pun?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Degeaba pe stick sunt ordonate numeric sau alfabetic daca softul din masina e setat sa le ruleze pe sarite.
Asigura-te, initial, ca softul nu are o astfel de setare care sa fie activata, caz in care vei opri aceasta functie din meniu.
Altfel nu vad unde e problema, de vreme ce au fost renumerotate, astfel incat sa le ia in ordinea dorita. Testeaza lista personala pe un player (Winamp, Windows Media Player) de pe un pc sau laptop, pentru a observa ordinea redarii pieselor.

| vLooM explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat problema, trebuia sa intri in folder la usb, stick, sa dau click dreapta, sorty by si am bifat ceva acolo si vad ca acum merge, mersi oricum de ajutor.

| dannyel86 a răspuns (pentru vLooM):

Bravo! big grin Te-ai descurcat singur. Ma bucur ca s-a rezolvat!winking