| Basty_6325 a întrebat:

Salut, stie cineva cum se face drepturi de autor pentru o melodie, adica as vrea detalii despre cum sa procedez, cat costa... si eventual daca as putea sa scot bani de pe urma ei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa procedezi conform Legii nr. 8/1996, cu modificarile si completarile ulterioare, adresandu-te la Oficiul Roman pentru Drepturile de Autor (ORDA). De asemenea poti vinde drepturile de folosire a melodiei, daca gasesti pe cineva dispus sa le cumpere. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| KaTTaLiN a răspuns:

Imi poti da link-ul sau sa mi-a pui pe mail sa o ascult si eu? Sa vad daca chiar merita...si primadata sa vezi ce parere au oamenii despre melodie.

| Basty_6325 explică:

Si cam cat m-ar costa toata treaba asta? adica o aproximatie de pret...