| The4Ever a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu drepturile de autor de pe youtube.
Sa zicem ca pun o melodie la un clip(cu drepturi de autor) si eu nu activez "generare de bani". Vor mai fi luate in considerare drepturile de autor? Sau totusi, cum fac sa nu primesc ceva surpriza. Am vazut pe multi(vloggeri, youtuberi) care sunt parteneri si folosesc melodii care nu au drepturi de autor asupra acestor melodii(mai sunt si populari).

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vor fi luate daca esti reclamat.
Totul este in regula pana nu esti reclamat de titularul drepturilor de autor sau de folosire.