| teodore15 a întrebat:

Stie cineva la ce foloseste pedala de la chitara electrica pentru ca am vazut ca multi folosesc, insa eu nu stiu ce rol are?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Unele pedale sunt pentru switch (schimba de pe un canal de pe altul al amplificatorului: de pe clean pe distortion). Altele sunt pentru efecte.

| RockNbeer a răspuns:

Te referi la pedala whammy?

| Thunderstruck a răspuns:

Sunt zeci de tipuri de efecte de chitara (pedale). Fiecare are un rol diferit, iar fiecare pedala de un tip are un sunet diferit, in general.

| alexs99 a răspuns:

Pedala de la chitara electrica foloseste la adaugarea unor efecte la sunetul produs de chitara.