| RappingKrys98 a întrebat:

Salut TPUhappy! Vreau sa imi iau o chitara electrica noua pana in 1000 de lei buna si o pedala efecte pana in 300-350 lei buna! Ce imi sugerati? Si vreau la ce foloseste proceorul de chitara sau cum ii zicethinking Funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| david2345 a răspuns:

Pana in 1000 lei mmmm. As putea sa iti recomand un squier hss e destul de bunicel http://www.guitarshop.ro/......r_p39.html
E bune fiindca e two sibgle coil si poti canta heavy metal.
Daca esti incepatoare iti recomand sa iei una mai scumpa lasa pedala da esti incepator si iti un fender sa ai gustul ila bun de la inceput ( cu un squier s-ar putea sa iti pierzi atracita fata de chitara cu un fender nu conteaza foarte mult ) ai putea sa iei un fender cam pe la 1500 lei un modern player.
Procesor inca nu ai nevoie daca esti incepator si daca vrei efecte ai putea sa iei un am de 15-20 w un fender mustang sau g-dec junior ai destule efecte pe ele. Daca iti iei o chitara ieftina pedte un an iti iei alta si tot la febder ajungi mai bine astepti mai mult si iei ceva bun.
Bafta!