| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 fac 14 in august, trec a 8 a si doresc sa achizitionez o chitara!

Mentionez ca nu am atins niciodata vreo chitara si din pacate nu stiu nici macar notele muzicale! (Imi e rusine)

Nu prea stiu ce tip de chitara mi-ar placea cu adevarat, dar totusi ma atrage chitara electrica chiar daca nu ascult rock.

As vrea daca puteti sa imi specificati avantajele unei chitari electrice.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Ce buget ai? daca iti iei chitara electrica ai nevoie si de amplificator. daca nu vrei sa dai prea multi bani pe ele, ia-ti o chitara acustica (care, de altfel, e recomandata pentru incepatori)

1 răspuns:
| Teelichte a răspuns:

Am 13 ani si fac 14 ani*