| razy97 a întrebat:

Am o intrebare pe care as vrea sa o adresez in special chitaristilor sau cunoscatorilor in domeniu. Daca ar fi sa aleti intre chitarile Ibanez GRG010LTD, Ibanez GRG270B sau Ibanez GRG170DX pe care ai alege-o? Va rog ajutati-ma sunt intr-un mare impas! Vreau ARGUMENTE!

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Sunt cam la fel toate 3, aproximativ. Acum depinde de gustul fiecăruia p care o alege..eu aş opta pentru GRG270B

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Toate 3 sunt foarte bune, dar parca GRG170DX,ma atrage mai mult din cauza dozelor H-S-H si sunetului parca mai heavy, nu zic ca este cea mai buna, asta ma atrage pe mine mai mult happy
Tu ar trebui sa alegi chitara care te ajuta sa te exprimi cat mai bine, pentru ati putea da seama testeazale, du-te la un magazin mcmusic si roaga-i pe baieti sa iti arate toate 3 modelelewinking

| razy97 explică (pentru RockNbeer):

Si Ibanez GRG270B are doze H-S-H... dar totusi care este diferenta dintre o chotara cu doze H-S-H si una cu doze H-H?

| RockNbeer a răspuns (pentru razy97):

Dozele H-S-H iti ofera o gama mai larga de genuri pe care poti sa le canti, poti canta si cu H-H dar eu sunt de parere ca sunt mult mai bune cele H-S-H, de fapt nu as mai bune, doar ca eu prefer H-S-H, ca sa iti dai seama, testeaza o chitara H-S-H si una H-H si vezi cum iti place.