| OnlyDeagle a întrebat:

Salut TPU,

Am si eu o intrebare, daca iau un negativ de pe net si pun versurile mele personale apoi incarc pe Youtube, este posibil sa incalc drepturi de autor din partea negativului?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca incalci drepturile de autor, ca nu-i muzica inventata de tine, este considerat furt si pedepsit ca atare.

| OnlyDeagle explică (pentru Violleta2022):

Pai si cum se procedeaza? adica am vazut foarte multe negative puse pe versurile altora si nu au patit nimic, ma refer ca nu au luat nici macar copyright de la negativ
Ei cum au facut sa nu ia copyright si sa incalce drepturi de autor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru OnlyDeagle):

Ca ai vazut este una, dar nu stii daca au platit si primit drept sa foloseasca acea melodie, asadar, ceea ce nu vezi, nu inseamna ca nu exista, fiindca nu pune nimeni chitanta pe internet demonstrand legalitatea. Aceea o arati in momentul in care "politia" internetului te detecteaza si-ti cere documenul legal ca sa dovedesti ca ai drepturi de copyright platite.