| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de melodia "Paparazzi-Lady Gaga" cantata invers.Mai exct nu inteleg. cum adica invers? De la ultima strofa catre prima sau cum? Va rog sa nu fiti rautaciosi daca vi se pare stupid dar eu am aceasta nelamurire.

P.S.Am auzit ca cica cantata invers are indemnuri sataniste.

4 răspunsuri:
| danahh a răspuns:

nu de la ultima strofa la ultima se canta inversul cuvântului de ex og - go

| レクス a răspuns:

Iti raspunzi singura la intrebare.Doar arunca o privire aici:

http://www.youtube.com/watch?v=hZB037QYPeA

http://www.youtube.com/watch?v=uZ4gFgpcTYo&feature=related

:-? Eu nu cred ca, cuvintele/propozitiile sau format din coincidenta:|.In paparazzi, din cate am citit/ascultat este vorba despre o stea/persoana/inger(?) "Lucifer".:-?

I hear in the chorus:

The stars above, above.

He follows your wish, they speak to me if you believe me.

In the arms of your bible, step on someone (lol)

Evil save us.

The stars above, above.

He modeled on the arts of lucifer on ze (the) baby.

The stars above, above.

He follows you wish, the way you love fun and...(inaudible gibberish).

| lexony a răspuns:

Da, d la ultima catre prima :p. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invers=de la coada la cap.In concluzie, paparazzi devine izzarapap.Cat despre "indemnurile" necurate, acestea nu sunt decat inventia oamenilor cu prea multa imaginatie, care doresc totodata sa ridice un semn de intrebarea asupra anumitor persoane.Intr-adevar,se mai intampla ca unele cuvinte inversate sa aiba aceste "indemnuri" necurate(care nu sunt decat doar niste impresii cauzate de lipsa de sens a limbii inversate),dar nu este decat o simpla coincidenta,care nu merita prea multa atentie(fii sigura ca nu sta nimeni sa introduca atat de strategic un astfel de mesaj intr-o melodie pentru a fi atat de greu de indentificat).In plus,daca vei asculta si alte piese inversate,ale altor cantareti, posibilitatea sa intalnesti si acolo astfel de cazuri, este extrem de mare.Aici poti asculta si piesa(inversata): http://www.youtube.com/watch?v=YM0uAiH6qTw.