| anonim_4396 a întrebat:

Salut TpU., Care credeți Că este mai bun Ludwig van Beethoven sau Wolfgang Amadeus Mozart?

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Buna,
Unde este vorba despre arta, nu poti face diferenta. Fiecare artist are stilul sau, fiecare ascultator, in cazul muzicii, are gustul lui.
Prin arta sa, artistul iti transmite emotiile pe care le simte ( daca si tu traiesti aceleasi emotii pentru tine va fi mai bun decat pentru acela care nu se potriveste cu tema operei ).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista unul mai bun si unul mai prost, cand ne gandim la nume asa de mari. Desi prefer Chopin, si Beethoven si Mozart ii cred la fel de buni.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ce intrebare stupida!
Amandoi sunt buni. Doar ca au stiluri diferite.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Prefer Massenet