| cυρcαкє a întrebat:

Ce colinde mai frumoase stiti(bineinteles care va plac si voua) pentru Craciun?

Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Trei pastori; Linu-i lin; Florile dalbe; Deschide uşa, creştine; Sculaţi, sculaţi, boieri mari; O minune; Din an in an; Leganelul Lui Iisus; Afara ninge linistit; Steaua sus rasare; Da-ne gazda colacei; Trei Crai. Mai stiu niste colinde si in engleza :) :Santa Clous is coming to town, Merry Christmas Everybody, Jingle Bells, All i want for christmas is you, I'm dreaming of a white Christmas si multe altele. uite aici un site cu foarte multe colinde minunate :X http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/
funda?:O3

5 răspunsuri:
| Mar a răspuns:

Trei pastori; Linu-i lin; Florile dalbe; Deschide uşa, creştine; Sculaţi, sculaţi, boieri mari; O minune; Din an in an; Leganelul Lui Iisus; Afara ninge linistit; Steaua sus rasare; Da-ne gazda colacei; Trei Crai. uite aici un site cu foarte multe colinde minunate:http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/
funda?:o3

| c??c??? explică:

Apropo:as vrea niste colinde sa le pot canta cand merg cu colinda, deci nu trebuie in engleza.Multumesc!

| Gya_4162 a răspuns:

Mie una imi place foarte mult "Marire-ntru cele-nalte "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jingle Bells
Deck the Halls
Let it snow
Frosty, the snowman
Santa claus is coming to towm
We wish you a Merry Christmas
Rockin' around the christmass tree
multe laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste :Colinde, colinde! Dk vrei iti scriu versurile.:Colinde, colinde:

Colinde, colinde!
E vremea colindelor,
Caci gheata se-ntinde
Asemeni oglinzilor
Si tremura brazii
Miscand ramurelele,
Caci noaptea de azi-i
Cand scanteie stelele.

Se bucura copiii,
Copiii si fetele,
De dragul Mariei
Îsi piaptana pletele.
De dragul Mariei
S-a Mantuitorului
Luceste pe ceruri
O stea calatorului.