| Gangsters a întrebat:

big grin! Am nevoie de niste ajutor..ca sa inveti sa canti la chitara prima oara trebuie sa te inveti pe chitara acustica,sau poti sa imi iau chitara pe care vreau sa invat (doresc sa invat sa cant la chitara electrica). Multumesc, sper sa ma puteti ajuta big grin.

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Care-ți spune că trebuie să începi mai întâi pe acustică, e un mare idiot.
Dacă-ți place electrica și ai bani de una decentă, poți începe foarte bine și pe electrică. Nu este nicio regulă care să spună că trebuie să începi pe acustică. Și cu atât mai mult, nicio logică care să-ți zică asta.
Dacă-ți place electric, a ia-ți electrică. Dar vezi să fie una destul de decentă, că dacă te ții de treabă avansezi destul de repede, și una proastă în scurt timp nu o să-și mai facă treaba.

| Efilopialul a răspuns:

Buna.Eu sunt cantaret expermentat ba chiar am cantat la concerte asa ca eu ti-as recomanda sa incepi cu una acustica. Bine daca poti arunca banii ori unde i-ati ce vrei.Cauta la MCM. Cele mai bune chitari acustice sau electro acustice marca Ibanez, Tama etc. Sperc ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| johaniani a răspuns:

Stiu sa cant la chitara de mult timp.Pentru inceput ti-as recomanada o chitara cu griful pe marimea mainii tale, pentru a te invata mai repede.
Cu cat griful este mai mic poti schimba mai repede acordurile. Sper ca ti-am fost de ajutor Funda?