| iAMVi a întrebat:

Deci, poate parea prostesc ce o sa spun acum dar caut o melodie de cativa ani si nu o gasesc, tocmai cand sa pornesc shazam, s-a oprit sad
Melodia este una veche dance si refrenul este unul alert, cum erau piesele dance prin anii '90, 2000 si este folosit un instrument gen mandolina sau trianglu.
Daca stiti cumva niste piese dance consacrate care sa corespunda cat de cat descrierii va rog lasati numele aici poate o gasesc. big grin

3 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Prea putine detalii! incerca sa fredonezi din ea ( in scris laughing )
era in limba engleza?
un barbat, femeie, formatie?
orice detaliu...

| iAMVi explică (pentru RoyDupuis):

Tocmai asta e ca nu stiu, barbat parca era si nici nu stiu o boaba din ce canta, stiu doar ritmul refrenului

| RoyDupuis a răspuns (pentru iAMVi):

Ar ajuta daca ai pune link-ul cu o inregistrare a ritmului
aici poti si inregistra si uploada:
http://vocaroo.com