| Allex_7496 a întrebat:

Salut TPU! În ce puncte cardinale se află ţările următoare:România, Franţa, Germania, Ungaria şi Rusia? Va rog URGENT. Dau fundă big grin Imi trebuie la istorie si ...Va roggbig grin

Răspuns Câştigător
| AndreiD a răspuns:

Romania: in sud-estul Europei
Franta - in vestul Europei
Germania - este situata în Europa Central-Nordica, între 47016'-55003' latitudine nordica si 5056'-15002' longitudine estica
Ungaria - sud-estul Europei Centrale.
Rusia - in nord estul Europei
Sper ca am fost de ajutor...iar.Bafta (iar)

3 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Romania - in centru
franta - in vest
germania - in nord
ungaria - in centru
rusia - in partea de N-E a lumii
sper ca te-am ajutat :*
funtita? puppy dog eyes :* >big grin

| missm0rphine a răspuns:

Romania - est
franta- vest
germana-nord [sau nord-vest]
ungaria-vest [cred]
rusia-est
funda?

| Allex_7496 explică:

Scuzee Stefii si Stefanel ca nu vam voua funda big grin. Stefii sa stii ca nu mergea sa-ti dau tie Funda sad asta e. Si la Stefanel la fel nu mergea nu aparea acolo in dreapta Funda aia si nu am avut cum sa va dau asa ca i-am dat lui Andrei. Toti ati raspuns corect si ma bucur ca ma-ti ajutatlove struck Sper ca nu v-ati suparatabig grin