| VanzatorDeVise a întrebat:

Pentru inregistrare melodii acasa,stiu ca un microfon bun ar fi behringer c1, dar dintre whardfedale pro cs30 si behringer ultravoice xm8500, ar fi vreo unu bun pentru asa ceva?

1 răspuns:
| Tabba a răspuns:

Toate trei sunt bune pentru a inregistra melodii acasa. Diferenta dintre ele este ca C1 este de tip condensator iar celelalte doua de tip dinamic.Cel condensator necesita a fi conectat la un mixer/preamplificator care are phantompower(alimentare speciala pentru microfoanele de tip condensator). Cele dinamice nu necesita aceasta alimentare si se pot conecta la orice mixer/preamplificator audio.