| katy001 a întrebat:

[Ofer funda maree+ vot]Am o intrebare: mi-as cumpara un microfon ca acesta http://www.esound.ro/......p-587.html (pentru karaoke)... dar acesta trebuie conectat la ceva ca sa se auda tare, spuneti-mi ceva daca stiti informatii? pentru ca eu nu prea ma pricep
Dar pentru acest tip de microfon http://www.esound.ro/......86.html... se aude tare?
Care e mai bun? Va rog frumos sa imi spuneti.Multumesc frumos! Funda!

Răspuns Câştigător
| Madalyn a răspuns:

Aceste microfoane trebuiesc conectat la un preamplificator care se pune inainte amplificatorului! Insa daca ai statie audio bazata este posibil sa aiba incorporat un preamplificator. trebuie sa aiba o mufa unde bagi microfonul!

Aceste microfoane nu merg direct in PC deoarece sar auzi foarte incet... pentru a se auzi mai tare iti trebuie (dupa cum ziceam) un preamplificator! happy

Funda? big grin

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Trebuie conectat in spate la unitate

| timioros a răspuns:

La primul nu sunt. deci te sfatuiesc sa-l iei pe al doilea, chiar daca e mai scmp ( e foarte bun).

| FlaviusLuis a răspuns:

Ba microfoanele alea se baga in intr-o statie de sunet are un spatiu special unde se baga microfonul acela si in acea statie se baga si niste boxe si se aude super tare.