| alexmohor1996 a întrebat:

Postez si eu pentru prima oara aici, ca nu se mai poate laughing
Caut si eu o melodie destul de veche (e arabeasca sau turceasca *posibil chiar indiana*)... si faza e ca o stiu, imi canta in minte versurile (imi canta pronuntia aluia, ca nu stiu versurile...), melodia, etc..tot ce tin minte sa reproduc....este doar PRONUNTIA la un vers. Poate ii suna cunoscut cuiva
Sper doar sa nu para ciudat
"Lele ca nele". Deci cam asa am inteles eu pronuntia de cate ori am ascultat-o in trecut. Si in unele parca incepea melodie de vioara si mai multe trompete cu un sunet ridicat (ca sa nu va ganditi ca se aude un sunet gros).
Melodia e buna de dansat pe ea laughing.
Orice varianta posibila, pana dau de cea buna (daca dau), e bine venita. Funda pentru cine nimereste (sper sa stiu cum dau).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o sigura solutie, sa asculti in nestire melodii turcesti si indiene, pana dai de ea.

| alexmohor1996 explică (pentru Violleta2022):

Pana la urma asa am facut si se pare ca am gasit-o random printr-un CD cu selectii de melodii facute de mine in 2016 laughing.
Si i-am dat cu Shazam, aparent nu avea numele pe care i-l stiam eu de ani buni.
Salam Brothers - Melech ha melech era melodia, se pare ca nici pronuntia nu o ascultam cum trebuie laughing

3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Yc5OyXmHD0w

sau Lendo calendo de Dan Balan sau Get Low

| alexmohor1996 explică (pentru 1231242):

Numai arabesti nu sunt astea wtf...straight face