| DjAlexRadioDanceRapp a întrebat:

Salut tpu.Sa fiu direct,as vrea sa ma ajutati un nsite explicatii,cum se face un post de radio sa-l pun pe un grup xat si sa-mi dau DJ.
Va rog daca puteti raspunde cat mai repede
FUNDA Pentru cel mai bun raspuns, cel mai explicit.
PStongueoate sa fie si video pe youtube, dar doar la ce am cerut va rog

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Un tutorial cum sa faci post de radio:

1.Varianta emisiei cu Winamp: http://youtu.be/MKb-leWgfw4

2. Varianta emisiei cu SAM Broadcaster: http://youtu.be/wemV07s0M9w

Tutorial cum sa pui radioul pe un xat: http://youtu.be/s1WW9PzyI40

Daca postul radio va fi al tau si doresti ca sa fie nonstop trebuie sa ti computerul nonstop deschis SAU sa cumperi un echipaj de hostare care sa iti tina postul tau de radio online nonstop. Mai multe informatii despre un host de radio, cauta tu pe google: host radio sau hostare radio si cauta tu hostari mai convenabile pentru tine.

Daca nu ti postul de radio deschis, pe xat nu va merge muzica, bineinteles.

Sper ca ai inteles ceea ce ti-am spus eu mai sus. Bafta maxima!

| DjAlexRadioDanceRapp explică (pentru RareşTPUro):

Mersi man...dar oricum nu mi-a mers.Am facut exact ca ala din video sa fac postul dar imi scrie disconect, si astept inca putin si "inavlid password" deci, vad eu cum rezolv.Bafta si tiehappy

| RareşTPUro a răspuns (pentru DjAlexRadioDanceRapp):

Iti scrie disconnect ca radioul nu este ON AIR, adica nu emite pe internet in momentul de fata. Este buton in care il face LIVEstation (nu stiu exact care este acel buton din winamp care porneste radioul sa ruleze).

3 răspunsuri:
| DjAlexRadioDanceRapp explică:

Mda...scuza-ti greselile le-am facut din rapiditatewinking