| ardei795 a întrebat:

Urmatoarea intrebare e despre o prostie, sincer. Ca registru vocal, eu sunt bariton si e naspa. Naspa deoarece tot ce compun eu e scris in registru de tenor si din cauza ego-ului meu imens, nu vreau sa le transfer in registru de bariton. De asemenea, majoritatea melodiilor rock sunt cantate de tenori. Vocea mea habar nu am daca mai e in schimbare sau nu (am 16 ani aproape), dar cea mai mare modificare a fost acum 2 ani cand s-a dus cu 6 semitonuri in registrul grav (mai jos) si cu vreo 8 in registrul inalt (tot mai jos). Inainte de schimbare, puteam atinge do5, iar acum ma fortez sa ating un mi4 sau un fa#4.
Intrebarea este: pot cumva sa revin la vocea de tenor?

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Poate prin exersare, dar nu cred. Vorbeste cu un prof/profa de canto si cere.i parerea.