| Iuliapaula12 a întrebat:

Vreau sa vad daca stiti ceva despre formatia Beatles. As vrea sa imi sugerati cateva piese pe care sa le ascult si, daca mai aveti timp, sa imi spuneti membri formatiei. Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Neberius13 a răspuns:

Da-mi voie sa incep prin a spune ca Beatles au fost o trupa excelenta. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Stuart Stutcliffe si Pete Best au fost membri initiali, Ringo Star a aparut ulterior inlocuindu-l pe Pete Best.
Melodii cu totul geniale au mai multe, dar doar ca idee: Twist and Shout, Strawberry Fields Forever, Hey Jude, In My Life, Can't Buy Me Love, I Am The Walrus, Eight Days A Week, Blackbird. Mi-e lene sa continuu sa enumar.

3 răspunsuri:
| Polonic1 a răspuns:

Back in the USSR, Helter skelter etc.

| jojo92 a răspuns:

Membri Beatles: George Harrison, Stuart Sutcliffe, Pete Best, Ringo Star, Jon Lennon, Paul McCartney.Melodi: Let it be, Don't letme down, Love me do.