| SlimShadyLP1 a întrebat:

Cam acum 3 luni mi-am cumparat o chitara din dorinta de a invata sa cant. De atunci am invatat doar cateva cantece formate din acorduri, mai usoare, dar chiar si asa, ma mai incurc. Mi se pare ca e foarte greu sa inveti partea de solistica, voi cum ati invatat sa cantati la chitara? Ce sfaturi imi puteti da? Mi se pare foarte greu sa-ti misti degetele pe gatul chitarei, la asta am o problema. Multumesc!

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Salut,
Ai putea sa incepi sa te uiti la tutoriale pe Youtube, sunt atatia care iti arata stilul si modul cel mai simplu de a canta.

https://www.youtube.com/channel/UCmnlTWVJysjWPFiZhQ5uudg