| fleaktpu a întrebat:

Salutare , deci , as vrea sa ma apuc de mixat . dubstep, dnb ,trance , as vrea sa stiu cu ce se mananca mixatu cum sa incep aparatura programe ... big grin
Funda! big grin

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pentru programe daca vrei sa faci doar mix-uri (nu melodii sau ceva de genul) foloseste traktorm,virtual dj,si ceva mai bun, mixmeister, doar ca nu are consola vdj.Ca aparatura ai nevoie de-un player,ceva "platane" adica un mixer, e bun unul pasiv doar pentru efecte, un pc bunicel si have fun.Sau daca vrei iti cumperi direct traktor cu controller si ala e.

| fleaktpu explică (pentru CM7YRE):

Nu, eu vreau sa fac melodii. big grin, k de mixat stiu q virtual dj happy

| CM7YRE a răspuns (pentru fleaktpu):

Pentru melodii foloseste programe de facut melodii,adica "Cubase, FL, Reason" astea sunt printre cele mai cunoscute.Ai instalat programul, ai cautat tutorial, si te-nveti sa faci.