| Sorinel95674 a întrebat:

Salutare, dragilor! La scoala ne-a pus sa facem un proiect despre un cantaret/trupa rock sau pop. Nu incepeti cu Michael Jackson sau Lady GaGa, trebuie o "fosila"laughing
Va pup si va astept mesajele!

18 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna!
Si noua ne-a dat la scoala sa facem despre un star favorit, eu am facut de Johnny Depp.Este actorul mamei favorit.Imi place si mie de el mult, joaca extraordinar in filme. Dar sa revenim la problema ta...

Poti incerca sa faci proiect despre urmatoarele persoane:

Elvis Presley

Abba

Frank Sinatra

The Runaways(o trupa de rock geniala!)

Led Zeppelin

Queen

AC/DC

KISS

Guns n Roses

Ozzy Osbourne

Metallica

Tarja Turunen

Marilyn Manson

Iris

Eu atatea mi-am amintit.
Daca vrei intreabati si parintii, ei sunt din vremurile cand muzica era mai buna laughing
Acum e plin de Biberon si Hannah Golana rolling on the floor

| Nicolelenaa a răspuns:

Eu zic sa fii mai originala
daca te gandesti bine poate majoritatea colegillor tai vor face despre mj.
sau poate hannah montana laughing (miley cyrus)

deci sa faci despre cineva care te caracterizeaza

as vrea eu sa avem si noi o astfel de tema ( as face despre kesha :X )

succes :*

funda?

| Wh0Me a răspuns:

Abba, Depeche mode, Tokio Hotel!

Sper sa te ajute big grin! tongue

Scuze nu eram logat laughing)!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Dar si Michael Jackson a fost un mare cantaret al timpurilor apuse...
Daca iti trebuie un artist si mai vechi, atunci ai o multime de variante la dispozitie:
Elvis Presley
Gianni Morandi
Luciano Pavarotti
Louis Armstrong
Bill Withers
The Moody Blues
Ricchi e Poveri (acestia, personal, imi plac cel mai mult; de fapt, imi place, in general, toata muzica veche italiana)
Umberto Tozzi (de la el ador melodia "Ti Amo")
Toto Cutugno
Simon & Garfunkel
Tina Turner

Sunt in numar foarte mare artistii vechi, nu ii pot enumera chiar pe toti.
Succes si sper sa primesti un mare 10! happy

| alessia5158 a răspuns:

Regele Rock-and-Roll-ului :http://ro.wikipedia.org/wiki/Elvis_Presley

| problematic a răspuns:

Incearca cu Elvis. Ala este o "fosila"

| Morenastyle a răspuns:

RBD.

eu as fi facut despre ei fara sa mai stau prea mult pe ganduri

| roxxy96 a răspuns:

The Beatles Metalica
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Beatles

| bloodlover66 a răspuns:

AC/DC, Metallica, Dio, Ozzy Ousbourn, Iris, Scorpions, GNR, Led Zeppelin, Iron Maiden, Voltaj{trupa veche care, canta melodii rock cum ar fi Arma Ta nu ce canta azi(albina toamna si alte prosti)}Helloween. Cam astia ar fi. Si nu sunt fosile! Sunt legende ale muzici rock.

| Kagomitza a răspuns:

Incearca cu Elton John happy

Răspuns utilizator avertizat
| Shammal a răspuns:

Iris, este o trupa! nu prea ascult eu rock dar i-am ascultat intr-o vara pe o plaja la mare si mi-au placut

| whitehair a răspuns:

Ok, bibilash, hai sa fim mai precisi si te vom ajuta.Deci:va fi despre trupa sau solist-solista? Pop sau rock? Domeniile sunt atat de vaste si trebuie sa stabilesti tu despre ce sa fie.Sau da-le o lectie si scrie despre Bob Marley, the king of reggae, si al sau neegalabil cantec "One Love". Si nu e fosila, e o legenda...

| MentalDisorder a răspuns:

Vezi, ca " fosilele " alea sunt mult mai importante si mai valoroase decat vei fi tu in toata viata ta. Si, la urma urmei, cine esti tu ca sa-ti facem temele? Iti spun o fosila daca ma ajuti si pe mine cu numerele complexe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John Lennon.
Sau ca trupa, Queen.
Alegi ce crezi ca e mai special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abba, Depeche mode, Tokio Hotel!

Sper sa te ajutebig grin!tongue

| EzoPunctt20 a răspuns:

Ce spui de AC/DC? sau poate Whitney Houston?