| NoRestForTheWicked a întrebat:

Mai asculta careva classic rock? Daca da, ce formatii va plac?

Răspuns Câştigător
| itscloudyoutside a răspuns:

Păi nu prea multe, fiindcă eu ascult mai mult metal, şi rock mai nou. Dar în mare, astea ar cam fi preferatele mele: Scorpions (mai ales Lonely Nights, e genială), Guns N' Roses, Queen, Deep Purple, Oasis, Aerosmith, Alice Cooper, Led Zeppelin, AC/DC şi Nirvana.

| NoRestForTheWicked explică (pentru itscloudyoutside):

Merci de raspuns big grin al tau e primul, daca scriam in loc de classic rock Rhianna, Pitbull, Michel Telo ( sau cum p**da masii il cheama) sunt sigur ca erau mai multe big grin
Imi plac toate formatiile ce le-ai insirat in special AC/DC Scorpions Aerosmith Led Zeppelin si Queen.
Rock on!

34 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Salut.Pai sa dau cateva exemple: Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, King Crimson, The Eagles, Kiss, Scorpions, Thin Lizzy.

| NoRestForTheWicked explică (pentru Bogdanux):

Ms fain, Hotel California de la Eagles e printre preferatele mele, iar The Wall dupa parerea mea e cel mai tare album scos vreodata!

| TheLordofSalem a răspuns:

Iron Maiden, AC/DC, Scorpions, Guns N' Roses, Led Zeppelin, Deep Purple, Queen, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Alice Cooper, Aerosmith, Anthrax, Pink Floyd, Queen, Megadeth, Slayer, Rolling Stones, Manowar, Nirvana, The Beatles, Alice in Chains, Metallica, Bon Jovi, The Doors, Ramones, Judas Priest, Blind Guardian, Kiss, Stratovarius, Cannibal Corpose, Def Leppard, Obituary, Motorhead.

| Lette a răspuns:

Am dat de intrebarea ta din greseala si am ramas uimita ca,inca,nu sunt singura din Romania care mai asculta astfel de muzica:Olaughing)Ador trupa The Beatles(Yesterday,let it be etc.),Queen(Somebody to love,I want to break free si,in special, love of my life), Eagles-Hotel California(cred ca e pe locul 2 la capitolul muzica preferata si...adevarata)etc.Stiu multe dar chiar nu imi vin in minte acum.Imi place si muzica la chitara, tie?

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Ma bucur ca ai dat de intrebarea mea! :D
Imi place si chitara si muzica buna si rock in general formatiile vechi, Queen e formatia mea preferata, de la Beatles imi plac foarte mult yesterday si let it be dar preferata mea e Twist and shout :) Uite chitara mea preferata http://www.youtube.com/watch?v=Q_L-0Ryhmic
Locul 1 il ocupa Metallica cu Nothing else matters.
Merci de raspuns! :D
Zile faine!;)

| Lette a răspuns:

Nu,adevarul e ca eu ma bucur.Am descoperit melodia asta, Layla-Eric Clapton.Eram fan Eric dar niciodata nu am ascultat aceasta melodie cu atentie.Iar asta e melodia mea preferata http://www.youtube.com/watch?v=vMiTd97X1cw(Lady in red-Chris De Burgh).Iar pentru tine, ca o mica recompensa pentru descoperirea mea URIASA:So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters.Merci:)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Ha! Am si dansat pe Lady in red big grin
Muzica buna nu are varsta!
Open minded for a different view
and nothing else matters!
Merci si euwinking

| Lette a răspuns:

Aaa da? Pai bun asa.Eu ma chinui de cativa ani sa dansez pe melodia asta si nu am reusit.Cu toate ca ma consider o „lady in red„(am o pasiune pentru culoarea asta)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Daca stiam, te invitam la mine la majorat sa dansezi pe melodia asta si pe alte melodii la fel de bune big grin
N-am stiut din timplaughing

| Lette a răspuns:

Da da, ce pacat! Lasa ca urmeaza al meulaughing

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Pai atunci distractie faina, pe muzica la fel de faina!
La ora 12 o pui in loc de "La multi ani" asa ca sa fi mai originala big grin

| Lette a răspuns:

Uite,o idee funny si indrazneata.Ma mai gandesc daca o pun in aplicare. Sper sa nu ma trimita la spitalul 9, asta e singura mea grijalaughing)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Nu spitalul 9 ci Hotel California, "you can chek in anytime you like but you can never leave" laughing Nu e chiar asa de rau, mancare si cazare moca! big grin

| Lette a răspuns:

Da,mi-e teama ca nu o sa mai vreau sa plec de acolo.Are si wireless?

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Normal ca au wireless, cablul e periculos, sunt atatea metode de a da coltu' cu ajutorul cablului, asa cu wirelessu' nu prea au ce face laughing
Nu e chiar asa de rau big grin

| Lette a răspuns:

Eii...o sa invat sa supravietuiesc si asalaughing)Poti sa vii si tu o fuga(nu ducem lipsa de mancare)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Sa ma chemi cand faceti sarmale! big grin
Eu aduc berea big grin

| Lette a răspuns:

Ok,s-a facut.Ne intalnim la Hotel Californiarolling on the floor)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Done! Ne intalnim la "Hotel California" dansam pe "Lady in red" ne simtim "Comfortably Numb" si "Nothing else matters" laughing

| Lette a răspuns:

Woow,te-ai gandit mult?laughing

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

I know, I'm awesome big grin
Nu m-am gandit mult, am fost doar perspicace! tongue

| Lette a răspuns:

Interesant,vad ca esti si narcisist. P.S.Nu stiu sa fac sarmalerolling on the floor)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Nu sunt narcisist, poate asa un pic, ca toata lumea de altfel big grin
P.S. Nu e o problema, le comanzi la restaurant, asa macar no sa ne fie frica sa le mancam big grin

| Lette a răspuns:

Nu stiu exact cum se face ca tocmai am ars prajitura la care m-am chinuit.Pfff...mi-am demonstrat si de data asta calitatile culinare.Ai dreptate, luam de la restaurantlaughing)

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Deal, oricat mi-ar placea sa risc sunt prea narcisist sa mor laughing
Imi place sa risc, dar nici chiar asa big grin
...Ce-mi place cand am dreptate big grin

| Lette a răspuns (pentru NoRestForTheWicked):

Ti se trage de la zodie spiritul dreptatii?

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

De unde stii ce zodie sunt?
Poate ca de acolo, who knows!?

| Lette a răspuns:

Imi dau cu presupusul

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Nu esti tu Sherlock Holmes varianta feminina? big grin

| Lette a răspuns:

Nee,chiar nu sunt o „Sherlocka"

| NoRestForTheWicked explică (pentru Lette):

Doar le ai cu deductiile...

| Lette a răspuns:

Trimite-mi un mesaj cu facebook-ul tau.Eu nu pot trimite mesaje

| Lette a răspuns:

Eu sunt junior iar tu esti senior.Nu se poatebig grin