| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare
Sintetizatorul Casio LK-247 merita sa fie achizitionat?
Doresc sa invat sa cant la pian/Sintetizator fiindca a fost o dorinta din copilarie si as vrea sa incep de undeva.

Mulțumesc Anticipat =)

Răspuns Câştigător
| Silent3025 a răspuns:

Daca mergi pe pian mai mult cumpara un sintetizator Yamaha sunt foarte bune pentru pian (are si un buton sepecial pentru Grand Pian). Poti cumpara Yamaha YPT 230, e mai ieftina decat Casio LK-247 insa are iesire/intrare MIDI, mai exact o poti lega la PC
, baiatul asta are o Yamaha YPT220 si canta superb. Uita-te pe canalul lui https://www.youtube.com/channel/UC_XA9OzPNMrQ5uJZEvNOg1g

4 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Nu am pus niciodata mana pe o clapa Casio, deci chiar nu stiu sa ma pronunt. in schimb, taica-meu are un pian digital yamaha si e super, ai putea sa incerci sa te uiti si la yamaha

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Multumesc de sfat, o sa ma uit;-)

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Mersi de sfat, dar imi poti da niste exemple de claviaturi?

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce buget ai, cauta ceva ce iti convine ca pret. sau si mai bine, ai putea sa mergi intr-un magazin de instrumente mai mare daca ai ocazia si sa incerci acolo niste clape