| Ornato a întrebat:

Salutare TPU!
Are careva vreo ideea unde as putea asculta albumul "Measured and Wasted" de la DFive9? (Stiu ca este pe YouTube dar acolo este foarte compresat audioul...)

Artist: DFive9
Album: Measured and Wasted
Released: 2002

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar poti incerca sa cauti melodiile individual pe Youtube deoarece probabil vei gasi versiuni mai bune. Am incercat cateva melodii si am gasit versiuni mai bune daca cele care au album cover-ul ala verde. Dupa le adaugi intr-un playlist.
Nu i-am gasit pe nici o platforma de streaming(cu exceptia unei melodii pe soundcloud).

| Ornato explică (pentru anonim_4396):

Salut, intre timp am gasit asta: https://www.amazon.com/Measured-Wasted-Dfive9/dp/B00007JGPE

Merita sa-l cumpar, e safe ca nu prea stiu ce sa zic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ornato):

Este Amazon US, normal ca este safe. Dar ala este un disc fizic si nu livreaza in Romania.
Amazon UK livreaza dar acolo albumul costa aproape 60 de lire cu tot cu transport asa ca nu merita.
Vezi daca aici au calitate mai buna. Mie imi pare mai buna dar cu toate ca ascult multa muzica nu tin cont de calitate foarte mult.
https://musify.club/en/release/dfive9-measured-and-wasted-2002-1121321

| Ornato explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult pentru link