| StefanutzX a întrebat:

Imi dati va rog si mie versurile de la Alan & Kepa - Sageata albastra?
Ca nu merge " Versuri.ro"
Mersi :*

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

KEPA
Pun casca, ca la Nascar p-asfalt, la mic dau tot ce pot
uite cum pic pe beat, sunt gata sa ma joc, timp am,
sa rup orice timpan, Dan capitan de pe maidan,
rachete pe tobe pachete de bani n-am.
Tripat iritat te salt te ridic pe cric din pat cu rap curat
nebun de legat dereglat delegat de ai mei sa-mi fac de cap
am, tatuat pe beat Alan Kepa se stie...
mai asteapta putin, ca o sa vezi din plin, din ce am o sa-ti dau si tie...
da... cine te pune pe tine pe bune hai spune sa vii sa ne dai tu nume?
catelus de plus caraus carabus trepadusi ghidus cu spume!
Madam tagadam, pune ban pe ban, pune bani ca n-am, da am tupeu...
cre' ca te degajez, iti iei voleu!
Boxele vibreaza pompeaza adrenalina...
peste tot in casa in club sau in masina...
Dai din cap hai dai din cap...
flow magic am stii ca bag...
Poate ca te fac, am multe de dat, cu sete de rap, fac cum vreau muzica nu zic ca
pica bine, pentru tine, gata bucata ia totu d'agata ia geaca pe tine c-aici e frig,
ingheti cand dau la mic ba sclavule te-ncing!

ALAN
. asa ca bag ca la cypher, nu-s sniper sa iau in tinta potu'
cand totu' depinde de fapt de tot ce poti face s-atingi scopu',
in schimb cand o dau raspicat la ficat, ai picat da, dau sa se-nteleaga,
ca nimeni nimic n-o sa faca decat daca achiti nota de plata!
Stii ca "no te da nada", oricum zburam sub radar,
n-ai cum sa ne vezi da' poti sa ne-auzi deci stiu ca ce fac nu-i in zadar
dar e timpu sa fac pe gazda, nu-mi iese – asta-i viata!
Am vorbele mele taioase exact ca spada-ti taie greata!
Nu te gandi ca te-ai pus pe banda-i de ajuns si-ai ajuns sus
Plus ca fara talent, munca, noroc n-ai sa te misti – te simti exclus.
Nu te mai gandi doar sa iesi pe plus, m-amuzi cand te vad ca te vad conuz,
o dau la subiect cu predicat ca totu la bani s-a redus.
Vrei tot de la tata, sa faca plata dar nu vrei masini ca Tata,
ai pretentii prea mari si figuri gen Mertz nu mers pe jos ca fata.
E rap dedicat nu ca brigada ta da'uite ca-ti sap adanc in cap
cand orice dement dependent de pe net invata strada cu harta!
E grav! Da' stiu ce fac – dau rap ascuns ca afganii!
Clar c-atac in ultimu' hal din noul val – Tzunami!
Scoate banii ca-s la munca – strofele astea-s MESERIE!
Bag rap grav, cad lat, trag, – ALAN, KEPA pe felïe!

Versuri de la: http://www.versuri.ro/

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe YT la melodia lor, sunt scrise versurile de cineva într-un comentariu, uite am făcut screenshot cu versurile :
http://i.imgur.com/0dWWr4D.png
http://i.imgur.com/GhRvs09.png
Sau poți să te uiți tu la comentariu pe YT(este al V comentariu) :
https://www.youtube.com/watch?v=0PqINevcou0