| EvilMayDie64 a întrebat:

Salutari.
Ma uitam peste diss-urile din rapul mioritic si am regasit piesa lui Dragos Miron pentru Nane. Intrebarea mea e, in ce melodie l-a injurat Nane de s-a enervat si a scos diss?

Răspuns Câştigător
| unpierdut a răspuns:

Ai inteles gresit, acolo zice "tu ma injuri prin piese" adica nane injura prin piese, e doar un diss, nu i-a placut ce facea nane...nu cred ca nane l-ar fi injurat, nici macar nu stie cine e (parerea mea) diss-ul e din 2009, pe atunci nane asta nu era asa de rahat

4 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

N-am mai ascultat rap de la noi de ceva vreme, putin NimeniAltu' si Rappa.Dar cred(Doar imi dau cu parerea)ca i-a dat diss doar pentru faptul ca nane nu mai face rap-ul ala ''adevarat'' pe care il facea prin 2008 si acum e comercial si alte cacaturi de genu'. Deci nu stiu sigur daca i-a dat diss pentru asta.

| EvilMayDie64 explică (pentru PumpkinDoll):

Nici eu nu prea mai ascult rap romanesc, o mai dau din cand in cand melodii mai vechi. Chestia e ca intrebam de diss-ul pe care l-a scos in 2009 (acum aproape 10 ani), taman atunci cand Nane era mare undergrounder, iar Miron isi zicea MC DragoS si avea 16 ani. Si zicea in diss ca Nane l-ar fi injurat prin piese si nu pot decat sa ma intreb in ce melodie l-a mentionat de s-a aprins in halul asta laughing)

| Atat_Drakoo_1998 a răspuns:

Multe lucruri pe care le face fratele meu sunt bine definite. Acum chiar nu cred ca mai are rost sa mai deschidem acest subiect! Piesele sunt facute sa fie ascultate, daca incepi sa critici o piesa mai bine nu o asculta!

| EvilMayDie64 explică (pentru Atat_Drakoo_1998):

Nu am pornit cu intentia de a critica nimic, nu stiu ce ai inteles din tot ce am intrebat aici...