| anonim_4396 a întrebat:

SaluTT happy

vreau sa stiu si eu parerea mai multor persoane happy ::

dupa cum tot intalnesc, multora nu le plac manelele, iar altora nu le place rock`ul
as vrea si eu sa stiu care sunt. defectele ( ca sa spun asa.thinking) acestor doua genuri de muzica
adica de ce nu sunt probleme si cu hip.hopul, sau rap`ul...thinking

eu cel putin askult de toate laughing(mai putin populara...AIA NU E muzicaA :-o laughing))) )

9 răspunsuri:
| AG a răspuns:

@Endley: de unde si pana unde toti rockerii sunt satanististraight face Asta e dovata clara la cat de incuiati sunteti unii, no offense.
Si ca sa iti raspund: eu nu am nimic cu manelele, doar ca nu le ascult sub nici o forma. Ascult rock? si ce ce? Imi place. Iubesc muzica rock. Si cred ca e cea mai mare discutie intre aceste 2 genuri, deoarece sunt genuri foarte diferite.
Nu sunt singurele discutate, se discuta si despre rap, hip hop, etc. Dar despre rock si manele pentru ca sunt cele mai "iesite din tipare" ca sa spun asa.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Mdathinking
interesante rasp voastre happy

eu askult si manele si rock laughing amandoua imi plac foarte multt

crying laughing) love struck

| Sἶrenἶa a răspuns:

Exact! laughing

la rock daai din pplete :-s iachh
da la manele.din cur.etc laughing)) smug

| RoxyLaLa a răspuns:

Bună!

Eu nu am nimic cu Rockul, ba chiar îl iubesc:X.
Dar cu manelele chiar că am ceva.
şi defectele după părerea mea sunt:
-Pur şi simplu nu îmi place tipul de muzică;
-Vocile;
-şi că majoritatea sunt cantate de rromi
Dar fiecare cu gusturile luiwinking. Nu am nimic cu cei care le ascultă.
Recunosc că la nunta sau poate la alte petreceri se ascultă manele şi popularăwinkingdar neee. Nu-mi plac!

| SerjRap93 a răspuns:

N-au defecte doar ca cei care asculkta manele nu asculta rock iar cei care asculta rock nu asculta manele
in al doilea rand nu exista muzica hip-hop.el este format din 5 elemente:beatbox; graffiti; breakdance; dj-ing; mc ultimele doua combinate formand muzica rapp

| iloveunicorns a răspuns:

Pai,hai sa iti sun de ce happy :.
Rock-ul ->E tipatoare, satana laughing)
Manele -> Menlistii, nu le canta! Se vaita in ele, se lauda etc.De ex" OOOOOOOOOOO VIATA MEAAAAAAAA" rolling on the floor))
Iti recomand muzica house...

| Deyutsa_2784 a răspuns:

Pe rock nu te poti distra :d.pe manele toti se distreaza mai ales la chefuri laughing

| Didi130898 a răspuns:

Pai manele sunt cu rromi. bleakkk straight facestraight facestraight facestraight face si rock`ul este mai fain, muzica electica si foarte faina love strucklove strucklove struck imi da energie cand ascult o melodie rock. Manelele sunt pentru rromi si mda mai merge 1-2 la o petrecere, dar in rest nee :-J Funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paii. Eu cred ca uite de asta. Rockerul gandeste asa: Maneaua e un stil de muzica incult, care nu exprima nimic in afara de bani, dusmani, femei, of viata mea etc. si are un ritm tampit pe care dau din toate alea pitipoancele. Manelistul gandeste asa: Rockerii sunt satanisti.