| Flavius_6134 a întrebat:

Simteam nevoia sa promovez o piesa
>= http://www.youtube.com/watch?v=4dEbgOAcblE

3 răspunsuri:
| Flavius_6134 explică:

Este vorba de istoria Romaniei postbelice in versuri de Hip-Hop, merita ascultata!
Dupa ce ascultati vreau cate o parere de la fiecare din voi apropo de versurile piesei... Eu personal cand am ascultat piesa prima data, adica aproximativ acu 2 ani, s-a ridicat parul pe mine si m-a cuprins o stare asa, de mandrie si patriotism combinata cu ura...

| Flavius_6134 explică:

Stiu sigur ca cineva tot a vazut clipu da' vad ca nu comenteaza nimeni...penibil...oh go on Indiferenta nu ne ajuta in situatia actuala a Romaniei oh go on poate va dati si voi dai seama candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu de mult melodia. Îmi place mult. Şi versurile sunt ...adevărate, din păcate. Foarte aiurea că n-a răspuns nimeni.
"Vorbim aceeaşi limbă, avem acelaşi sânge de român,
Credeţi că o să puteţi să separaţi pe hartă ceea ce este de fapt acelaşi pământ?
Vă garantez că n-o să puteţi,
Avem în noi o forţă imensă,
Cultivată de Sfântul Andrei. "... că tot vine Sf. Andrei, acum, pe 30.
În fine. O zi frumoasă!