| papusica2013 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste melodii rock gen the pretty reckles make me wanna die sau altele p.s.

13 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Salut.Ei bine rock alternative pentru incepatoare de rock muzica nu e rau deloc, este foarte bine. Uite o lista pe care ti-o dau sa o asculti, dar pe rand, adica sa incerci cate putin din ce iti dau.Iti voi scrie pe level-uri.
1 level:
Skillet,Papa Roach, Green day, Rammstein, Sum 41, Dead by april, Zebrahead, Marilyn Manson.
2 level:
Maximum the Hormone,Linkin Park,Limp Bizkit,Slipknot, Iron Maiden, Ozzy Ousborne, Bullet for my Valentine, System of a down.
Level 3
Disturbed,Metallica, Gun's and Roses, Rise Against, Motorhead, The Exploited.
level 4
Asking Alexandria,Abandon All Ships, We came as romans, Alesana, Enter Shikari, Architech.
Level 5
Bring me to horizon, Suicide Silence, Chelsea Grin, Defiler, Of Mice & Men.
Level 6
Cannibal Corpse,Suffocation,Behemoth,Immortal,Gorgoroth,Detroit metal city.
Heh, probabil cum ai inteles cu cat mai in jos cu atat mai grea e muzica, dar pentru tine o sa mearga Linkin Park sau Slipknot, dar daca asa esti coentersata de metal si rock cauta in google alternative rock sau Nu metal bands, asa putin cate putin vei incepe a asculta.Crede-ma, de asa persoane ca tine avem nevoie,caci rockeri sunt foarte putin mai ales in zilele astea,caci toata Romania este plina de manele si pop, dar eu iti dau tot respectul sa asculti asta, caci ascultand asta peste max un an jum. din prietenii tai vor asculta si ei rock.Dar ramai cu acest gen in suflet, pentru ca e cel mai cool gen din lume \m/, te pup!

| Wøodenpints a răspuns (pentru STEFANXxX):

Care-i logica după care ai grupat pe niveluri trupele alea? Că-s grupate cam deampulea.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Wøodenpints):

Stiubig grin,doar ca ma rog las-o sa asculte, sa aleaga, nu prea buna a fost ideea cu nivelurile, recunosc, dar oricum are ea din ce alege.

| Wøodenpints a răspuns (pentru STEFANXxX):

Mai bine de jumate din ele sunt doar deșeuri ale metal-ului.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Wøodenpints):

Deseuri? De fapt Woodenpints fiecare rocker trebuie sa aiba gusturile sale:Cuiva ii place rockul clasic, altului rockul modern si nu conteaza de care gen este Trash metal sau Heavy Metal, oricum daca muzica iti provoaca adrenalina sau drive este normal sa o asculti nu? Si trebuie sa fii indiferent de ceilalti care-ti zic ca "Muzica pe care o asculti tu e ****", mai intii sa se uite la cantecele lor cu Inna si cu Alexandra Stan.Eu nu stiu de ce zici ca muzica pe care o ascult eu e un simplu deseu, dar propune-mi tu un hardrock sau altfel de gen care sa-mi provoace adrenalina, macar o trupa.

| Wøodenpints a răspuns (pentru STEFANXxX):

Se scrie thrash, nu trash.

Nu-ți mai compara muzica ce-ți place cu alta mai proastă. Simplul fapt că ai găsit muzică de o calitate mai slabă nu o face pe a ta să fie mai bună.
Și n-am zis că toate trupele pe care le-ai pus acol osunt deșeuri. Dar chestii ca Asking Alexandria, Abandon All Ships, Bring me to horizon...în special ălea de la level 4 și 5, ...nu se pot numi nici măcar muzică. Faptul că le ai în aceeași listă cu alte trupe și le-ai pus chiar cu un level mai sus de ele, mă face să cred că nu prea știi ce asculți.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Wøodenpints):

Esti foarte rau.Cu tine e imposibil sa vorbesti.

| Wøodenpints a răspuns (pentru STEFANXxX):

Cum așa? Sunt o mulțime de oameni care vorbesc cu mine și chiar le face plăcere.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Wøodenpints):

Asta asa e.Dar tu nu ma apreciezi deloc.

| Wøodenpints a răspuns (pentru STEFANXxX):

Și ce ai făcut ca să te apreciez? Că eu nu apreciez pe nimeni degeaba.

| Wøodenpints a răspuns:

Habar nu aveam ce înseamnă "the pretty reckles make me wanna die" până am căutat pe youtube și am văzut.
Mizeria aia numești tu rock? Pițiponceala aia de 3 lei care e de fapt un pop pentru drogați, crezi tu că-i rock?
Păi nu prea meriți să asculți alte melodii...

| STEFANXxX a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu chiar imi place, dar asta e rock, doar ca alternative.

| OhGodWhy a răspuns:

Dope Die *** die!