| TheTimeKiller a întrebat:

Spuneti-mi si mie tot ce stiti despre chitara rece. Cum sa tin degetele(daca aveti un site, ar fi de ajutor), cum sa invat notele pe ea...nu stiu, orice mi-ar fi de ajutor happy.

2 răspunsuri:
| bDaniel a răspuns:

Uite aici un site poate te ajuta cu ceva... Nu ma pricep dar sunt pe aici ca sa ajut cu ce stiu sau cu ce am, site-ul este asta http://cursuridechitara.blogspot.ro/2008/01/lectia-1-acordurile-g-c-d.html si din cate am vazut arata cum sa pui degetele pe chitara si ce iti trebuie ca sa te apuci de invatat sa candti la chitara. Multa bafta iti doresc. Sanatate si numai Bine!

| cristiana222 a răspuns:

Eu cred ca ti-ar trebui o profesoara/profesor eu studiez vioara si pe mine m-a invatat o profesoara nu stiu daca intelegi daca nu iti arata cineva expert acum depinde de tine dar asa nu vei invata bine. happy