| LoveMusic a întrebat:

Ştie careva vreun program de downloadat pe care poţi să compui muzică, să scrii versuri şi să apară linia melodică, să poţi cânta la diferite instrumente de la tastatură, sau ceva de genu.Programe de muzică. Caut de mult timp, dar nu am găsit. Dacă ştiţi, vă implor ajutaţi-mă. Dau fundiţă celui mai bun răspuns! Mulţumesc enorm! >big grin

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Exista un program numit Adobe Audition. Te poti inregistra cantand versurile si muzica. Le poti inregistra separat dupa care te poti juca cu elementele inregistrate. Exista de asemenea un program in care poti sa faci partituri cu muzica si sa le acsulti. Este foarte folositor pentru ca poti sa scrii muzica pe care o compui in detaliu. Se numeste Guitar Pro si este foarte usor de folosit, dar e facut sa fie folosit pentru a compune muzica pe chitara mai ales desi nu e obligatoriu pentru ca poti folosi aproape orice instrument. Pentru unele instrumente exista Realistic Sound Engine care face instrumentele sa sune mai realist. Poti sa compui muzica pe Guitar Pro, sa te inregistrezi cantand-o cu Adobe Audition dupa care adaugi si versurile si le asculti impreuna. Pe Adobe Audition poti sa inregistrezi mai multe instrumente.

3 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

Cubase 5 daca te intereseaza partea de compozitie/productie pe viitor, Sibelius daca urmaresti mai mult sa scrii partituri + versuri, iar computerul sa le redea cand apesi play. Spor la treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerc