| psycho_5607 a întrebat:

Stie cineva un program in care poti sa compui muzica? Mai ales daca este unul in care poti sa pui versurile si sa pui si linia melodica. Va rog, ajutati`ma. Caut de foarte mult timp si nu gasesc.

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt foarte multe. In ce mod vrei sa compui muzica? Programele pot fi simplute, pentru amatori, pana la orice posibilitati si complexitate uluitoare. Vezi cum te descurci cu un Cakewalk mai vechi.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu inteleg partea cu scrisul versurilor in proiect. Cine o sa cante versurile pe care le scrii? Adobe Audition e un program de top pentru editare audio, insa pe partea midi sunt alte solutii. Si care e nivelul tau de pregatire muzical? ca sa iti dau sfatul potrivit. Poate doar vrei sa iei sunete si loops de pe net si sa le combini in programe gen Acid, e-jay? Sau vrei sa le scrii pe portativ sau cu clapa nota cu nota si sa le orchestrezi? Atunci iti trebuie un editor midi. Sonar sau Cubase care au mai toate functiile sunt folosite in multe studiouri care lucreaza cu PC, dar sunt mai complicate.

| blunts a răspuns:

Mai e un program... se nu meste fl studio sau fruity loops studio, nu stiu daca poti sa bagi si versuri

| psycho_5607 explică:

Vrea un program pe care sa scriu versurile, apoi sa compun linia melodica si apoi sa le combin sa vad ce iese.

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Incearca dance e-jay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu unul. e foarte usor de folosit. se numeste FL STUDIO 9. eu cel putin ma descurc bine in el.am deja vreo 30 melodii.pentru detalii la id khrysty_yoo_10@yahoo.com

| irbis a răspuns:

Exista un program numit Adobe Audition. Te poti inregistra cantand versurile si muzica. Le poti inregistra separat dupa care te poti juca cu elementele inregistrate. Exista de asemenea un program in care poti sa faci partituri cu muzica si sa le acsulti. Este foarte folositor pentru ca poti sa scrii muzica pe care o compui in detaliu. Se numeste Guitar Pro si este foarte usor de folosit, dar e facut sa fie folosit pentru a compune muzica pe chitara mai ales desi nu e obligatoriu pentru ca poti folosi aproape orice instrument. Poti sa compui muzica pe Guitar Pro, sa te inregistrezi cantand-o cu Adobe Audition dupa care adaugi si versurile si le ascult impreuna. Pe Adobe Audition poti sa inregistrezi mai multe instrumente si voci.

| potinga a răspuns:

Da