| Alexandraaq a întrebat:

Stie cineva cum imi pot da drumul la voce? -fara instructor de canta-

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face prostia de a canta fara profesor! Asa facea si eu, cantam zilnic foarte multe melodii dupa ureche, dupa cativa ani cantam unele melodii super bine si suna foarte bine. Intr-o zi m-am trezit din somn si nu mai puteam sa scot nici un sunet, corzile erau suprasolicitate, am fost la pauza vocala iar acum nu mai pot canta o melodie intreaga si nici nu mai pot sa cant la note inalte...am gafat groaznic. sfatul meu este sa iti cauti un profesor care sa te invete cum sa canti si mai ales cat!

| DarkChocolate94 a răspuns:

Cantand diferite melodii pe lyrics si facand vocalize. Poti gasi si pe net ceva cursuri online. happy