| SuNaM a întrebat:

Stie cineva un mod rapid de a mari volumul vocii.Adica sa cant mai tare, mai ales la notele joase?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Exerseaza, trebuie sa-ti antrenezi vocea. Acum depinde de fiecare in parte... de cat de repede ti se modeleaza vocea.

| Elena2019 a răspuns:

La notele joase e foarte greu să îți mărești volumul. Mai ales așa „din scurt" e cam imposibil. La notele ușoare e foarte ușor. La început țipi, oarecum și treptat ți se va și mări volumul și vei cânta și corect. Asta prin exercițiu. Dar este foarte ușor.