| emmaangel a întrebat:

Stie cineva unde as putea face cursuri de chitara incepatori in Ramnicu Valcea? Am 14 ani si imi doresc de foarte mult timp sa invat doar ca nu am avut timp.( Nu am deloc cunostinte muzicale si nu stiu sa cant la niciun alt instrument). Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Si eu sunt tot din valcea.sincer nu stiu, stiam ca dau lectii profesorii de muzica -meditatii ]!, sau mergi la filarmonica daca cunosti pe cineva acolo si sigur iti va recomanda pe cineva care sa te invete macar pasii simpli, sau youtube-ulbig grin, eu am un coleg care e intr-o trupa''si stie sa cante dar. tot nu e ca un profesor`. incearca sa imiti sa copiezi, sa exerseazi sunetul ''chitarii de pe anumite melodii.bafta`kiss

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu am invatat sa cant la chitara de pe Sfantul YouTube.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place sa canti la chitara, dai bataie, daca nu gasesti cursuri in oras... youtube iti rezolva problematonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala take ionescu mai dau lectii de chitara profesorii de muzica parca.big grin si ar trebui sa te duci:d ca ei au in fiecare joi la ora 11au cursuri:X

| emmaangel explică:

Problema e ca eu nu stiu NIMIC nici teorie, nici macar nu deosebesc notele pe corzi( materia muzica a fost inexistenta) si am nevoie macar de cateva indicatii initiale inainte sa incep singuracrying Pana atunci o sa ma descurc totusi cu YouTube-ul. Mersi

| anonim_4213 a răspuns:

Frate si eu sunt tot din rm valcea si eu am imvatat sa cant la chitara de pe youtube