| uncleVic a întrebat:

Stie cineva unde mai pot gasi o piesa de pe Trilulilu cantata de Ion Ionita (sau ceva de genul) in care refrenul era: "Daca tu mai vei `sela/ Am sa merg la biserica/ Sa aprind o lumanare/ Si apoi te voi blestema".

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Aceasta piesa se numeste "La Biserica". Poti gasi piesa pe YouTube, iar versurile complete sunt: "Daca tu mai vei `sela/ Am sa merg la biserica/ Sa aprind o lumanare/ Si apoi te voi blestema/ Sa te blestem ca sa stii/ Ca nu mai vreau sa te vad/ Si sa te blestem ca sa stii/ Ca mereu voi fi trist/ Sa te blestem ca sa stii/ Ca-mi pare rau de tine/ Sa te blestem ca sa stii/ Ca vei fi mereu doar tu".

Poti gasi piesa pe Trilulilu, YouTube, iTunes si Deezer.