| ateuNEGATIV a întrebat:

Daca sunt botezat catolic este pacat sa merg la ortodoxii sa aprind o lumanare sa fug dupa preot in noaptea invieri si sa ocolesc barurile pardon biserica de 3 ori?

Răspuns Câştigător
| EvangelineDS a răspuns:

Nesimtitule! tu in loc sa ocolesti carciumile ocolesti biserica?!

23 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu e pacat nici daca mergi la protestanti. cunosc un caz in care ea s-a "pocait " dupa el, sunt casatoriti, sunt fericiti, au 2 copii, sunt in america si radiaza de fericire.

| 4b a răspuns:

laughing ray frate, tu esti ateu, are vreo valoare pacatul in fata majestatii tale?winking

| RyugaHideki a răspuns:

Nu este deloc un pacat sa faci acest lucruwinking

| ZK a răspuns:

Da, vei ajunge in Iad cu mine.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, in schimb este pacat sa-ti bati joc de ceva in care oamenii cred. este una sa-ti spui parerea si este cu totul altceva sa-ti bati joc de-a dreptul.

| ateuNEGATIV explică (pentru anonim_4396):

Eu vb serios sambata seara ma duc la biserica dar sunt botezat catolic

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Vino la ortodoxie. ea este credinta cea dreapta. catolicismul are erezii grave.
http://www.credo.ro/catolicism.php

| ateuNEGATIV explică (pentru Allrc24):

Nu multumesc eu raman la ateism, mereu voi vi ateu indiferent de ce mi se va intampla ma reagsesc in ateism

| anonim_4396 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Sa sti ca dintre toate religiile crestine catolicismul e cea mai perversa, dar cred ca stii si tu asta, ca doar voi aveti stigmati, giulgiu, sangele lui Isus si tot felul de ustensile de control in masa.
Ortodoxismu e printre cele mai blande si promoveaza invataturile lui Isus care din puncul meu de vedere, aplicabilitatea lor sociala, mentala si spirituala sunt inegalabile.

| ateuNEGATIV explică (pentru anonim_4396):

Eu unu n-am religie ca am fost botezat e altceva

| delya91 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Subscriu!

| delya91 a răspuns (pentru Allrc24):

Iti bubuie prostia si necunoasterea, faci un prozelitism de proasta calitate, nici tu nu crezi despre ce vb!

| delya91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti un alt fanatic, dovada e clara, esti orbit cu alte "ustensile de control in masa ". Retine : religia, mai ales a ta, a aparut o data cu schisma din 1054 si nu se bazeaza pe scrierile biblice, ci doar pe egoism si invidie, capii bisericii de atunci, cea rasariteana si cea din apus reusind sa creeze doua piste gresite cu invataminte eronate, dar bune pentru evul mediu, putere in mana bisericilor pentru a prosti lumea, pentru a o controla si pentru a subjuga popoare in mod ostentativ si fortat. Faceti prozelitism aiurea, dar, aveti adepti numai idioti si inculti, nu de aia ati scos si dictonul "crede si nu cerceta". Ambele curente, asazis religii, refuza stiinta si apropierea oamenilor de cunoastere. Nu vedeti cat de infantili sunteti, pe cine mai credeti ca prostiti in ziua de azi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru delya91):

Vb la adresa mea in necunostinta de cauza, nu sunt nici crestin nici credincios si nici religios, ce te-ai strofocat tu din rasputeri sa scrii acolo ai scris c-am degeaba.

| Mn0 a răspuns:

Nustraight face

| delya91 a răspuns:

Clar ca e pacat! e cea mai primitiva dintre dogme/religii... cei mai inapoiati din toate puncele de vedere

| NeneaGogu a răspuns (pentru delya91):

Esti tare-n gura ca magaru-n frana, te superi daca te incerc si eu?

| delya91 a răspuns (pentru NeneaGogu):

Adica?

| delya91 a răspuns:

Nu vrei sa mergi la o manastire de "taici"? O sa ai ce vedea si povesti pe urma!

| ateuNEGATIV explică (pentru delya91):

Nu draga mea nu singur hai si tu

| delya91 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

As merge, dar astia sunt cei mai inapoiati, stiai ca e singura dintre toate asa zis religii care nu accepta instumentele muzicale de nici un fel? Musulmanii au, budustii la fel, sionistii idem, catolicii au orgi ori eventual filarmonica, pana si sectele de pocaiti dispun de fanfare sau orchestre, trupe rock, pop, etc, numai ortodocsii tin neaparat sa arate cat de idioti sunt. Oare in Biblie, Koran sau alte carti nu este indemnul de a lauda Creatorul cu instrumente muzicale precum tzitera, harpha, trambita, etc?

| corinuta20 a răspuns:

Nu este pacat. Chiar daca esti catolic tot crestin esti. Toti suntem crestini.