| anonim_4396 a întrebat:

Stiti melodii cunoscute, de preferat in engleza, care se pot canta la chitara doar cu acordurile principale?(G, C si A)?

2 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Guns and Roses (sau Avril Lavigne) - Knockin' on Heaven's Door G, D, Am, C / Soul Asylum - Runaway train / Don't worry, be happy / 4 non blondes - what's going on / Jason Mraz - I'm yours G, D, Em, C eventual cu capo pe 2. Invata-le pe-astea si iti mai zic!

| Zippy a răspuns:

Iti recomand sa inveti si D(Re major), E(mi major) si Am(La minor) si o sa poti canta cam toate piesele de clasic rock, blues sau folk.Acordurile astea sunt usoare,dupa ce inveti pe unul singur e mai greu,dar dupa e usor, batai de cap in general da C-ul(Do major), dar in rest sunt usoare