| noname20 a întrebat:

Stiti videoclipul Lady Gaga-Alejandro? Eu l-am vazut de foarte multe ori si inca nu imi dau seama la ce se refera la povestea videoclipului. Ma puteti ajuta?

9 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Mesajul videoclipului e inedit. Costume ciudate, din latex, barbati aproape dezbrazcati, cantareata inghite un rozariu si semne bisericesti. Ba chiar, se zvoneste ca a copiat-o pe pe Madonna(videoclipurile Vogue si Like a Prayer)

| JsBeibDOLL a răspuns:

El o iubeste, ea nu-l iubeste, si o tine prezoniera, cred, cel putin asa am inteles eu...

| IrinaAndreea a răspuns:

Uite aici o parere interesanta: http://www.lovendal.net/......ristului/.

| Ganduri albe a răspuns:

Lady Gaga a ramas vaduva si sa calugarit!

| Catzelush a răspuns:

Melodia este dedicata lui Alejandro, iubitul lui Lady GaGa, care a murit, si, la inceputul videoclipului ea poarta inima lui inghetata.
(Cuprinsul nici eu nu prea il inteleg)Iar apoi, la sfarsit, GaGa moare si se descompune(bleach).

Sper ca te-am ajutat!

| CokoStar a răspuns:

Alejandro este de fapt numele baiatului.Lady Gaga trebuie sa aleaga intre Alejandro si Fernando.

| Mihay4 a răspuns:

Ştiu că suntem tineri şi ştiu că poate că mă iubeşti, dar eu nu pot fi cu tine aşa de acum înainte.
Alejandro...

Ohhh ohh
Ea are ambele mâini în buzunare
Şi nu se va uita la tine
Nu se va uita la tine.
Se ascunde prin iubire en su bolsito
Are o aură în jurul degetului ei
În jurul tău.

Ştii că eu te iubesc
Fierbinte precum Mexicul, bucură-te.
Acum trebuie să aleg
Nimic de pierdut

Nu mă striga.
Nu mă striga, Alejandro
Nu sunt a ta...
Nu sunt a ta, Fernando

Nu vreau un sărut, nu vreau o atingere
Doar un fum de ţigară mai mult şi hush...
Nu mă striga
Nu mă striga, Roberto

Alejandro, Alejandro
Ale Alejandro.
Ale Alejandro. (2x)

(Doar opreşte-te. Te rog. Lasă-mă să plec. Alejandro. Doar lasă-mă să plec.)

Ea nu e rănită, e doar o copilă.
Dar prietenul ei e ca un tată, ca un tată.
Şi toate acele flăcări care
Au ars înaintea lui...
Acum se va lupta cu foc
Trebuie stins răul

Ştii că eu te iubesc
Fierbinte precum Mexicul, bucură-te.
Acum trebuie să aleg
Nimic de pierdut

Nu mă striga.
Nu mă striga, Alejandro
Nu sunt a ta...
Nu sunt a ta, Fernando

Nu vreau un sărut, nu vreau o atingere
Doar un fum de ţigară mai mult şi hush...
Nu mă striga
Nu mă striga, Roberto

Alejandro, Alejandro
Ale Alejandro.
Ale Alejandro. (2x)

Nu mă deranja, nu mă deranja, Alejandro
Nu mă striga, nu mă striga, Fernando
Nu sunt a ta, nu sunt a ta, Alejandro
Nu vreau un sărut, nu vreau o atingere, Fernando

Nu mă striga.
Nu mă striga, Alejandro
Nu sunt a ta...
Nu sunt a ta, Fernando

Nu vreau un sărut, nu vreau o atingere
Doar un fum de ţigară mai mult şi hush...
Nu mă striga
Nu mă striga, Roberto

Alejandro, Alejandro
Ale Alejandro.
Ale Alejandro. (2x)

Nu mă striga.
Nu mă striga, Alejandro
Nu sunt a ta...
Nu sunt a ta, Fernando

Nu vreau un sărut, nu vreau o atingere
Doar un fum de ţigară mai mult şi hush...
Nu mă striga
Nu mă strïga, Roberto

Alejandro.

| Coke_2381 a răspuns:

In "Alejandro" GaGa dispune de toate ingredientele succesului pe o piata muzicala unde sexul vinde cel mai bine.

Lady GaGa si-a dorit ca videoclipul sau sa fie un tribut pentru homosexualii din intreaga lume, pe care artista ii admira pentru curajul lor, dupa cum ea insasi a marturisit la Larry King Live.

GaGa apare in ipostaze care cu siguranta vor starni controverse. De la vaduva neagra la calugarita, de la atitudinea sexy la scene demne de sadomasochisti. Cam asta ne propune Lady GaGa in "Alejandro".

| d0oly a răspuns:

Dupa parerea mea in videoclip este vorba de alehandro, iubitul ei.