| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat o chitara electrica acum 2 zile (un Fender Squier, daca are vreo importanta). Am invatat inceputurile a catorva melodii care mi s-au parut mai usoare (folosind tabulaturi de pe Internet), insa nu prea ma descurc mai departe si as vrea sa invat tot ceea ce trebuie intr-o oarecare ordine, ca sa pot canta si melodii mai complexe, intr-un timp cat mai scurt. Problema este ca nu stiu de unde si cu ce sa incep. Am gasit cateva site-uri, insa nu mi s-au parut foarte accesibile.
As vrea sa primesc ceva recomandari, in special de la persoanele care se pricep in acest domeniu (in afara de a lua cursuri, pentru ca nu pot).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Emilian601 a răspuns:

Poti cauta tutoriale pe youtube dupa care sa inveti cantecele dorite, cu timpul vei vedea ca vei recunoaste mai usor fiecare nota si dupa multa practica poti canta dupa ureche

Răspuns utilizator avertizat