| RaduConstantinRadu1990 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o chitara electrica si abia is la inceput as vrea sa imi dati ctv marci de chitari pe care le pot lua sh pana in 500 lei si daca merita sa dau 500 de lei pe un fender squier stratocaster +amp Fender
Am chitara acustica fender squier sa-105 dar as vrea sa il iau pentru ca ma tenteaza pretu' si pentru ca stiu cum suna squier.ul,

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Ti-ai luat acustica acu' 1 luna. continua pe ea pana strangi mai multi bani. gen 2000-3000 lei, daca vrei o investitie buna. e aiurea sa arunci banii pentru ca la pretu' ala nu gasesti electrica+amp prea bune. n-o sa-ti placa cum suna, o sa te plictisesti de ele si o sa vrei sa le schimbi. plus ca mai ai destul de invatat din moment ce esti la inceput si poate te si razgandesti si ramai pe acustica. dar daca nu, atunci cand faci investitia e mai bine sa fii sigur ca iti iei instrumente de calitate. banuiesc ca la 500 de lei ai gasit squier bullet. la electrice, singura serie de squier care merita e classic vibe sau hai si vintage modified, daca gasesti unul bun. nu trebuie sa-mi urmezi sfaturile, e doar parerea mea.

| RaduConstantinRadu1990 explică (pentru syd):

Ai avut dreptate mi.am luat chitara aceea dar nu m.a multumit deloc dar am avut noroc ca am putut sa il dau la schimb cu un iphone 5 perf si un 6 crapat, dar am ramas pe chitara acustica si vreau sa ma dau pe una clasica mi.am dat si eu seama ca nu e de mine sa cant melodii gen nu stiu asa rock, mie imi pllac astea mai clasice dar nu acelea usoare pe care le inveti la scoala sau cv de genu...ma topesc pe melodiile astea, nu stiu e propria mea parere spanish romance sau malaguena, genu asta cant in prezent

3 răspunsuri:
| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Merita sa dai. Alta marca buna care isi merita banii e Yamaha, cu anumite chitarii electrice intri in 500 lei

| roby20 a răspuns:

Squier-ul e ca o carpa, am o Yamaha eg112, sh, cumparata cu 450 lei; am construit o chitara electrica si am pus o doza EMG Hz(250 lei) si acum as putea pune Yamaha pe gratar.

Serios, calitatea chitarei conteaza mult, daca esti incepator nu iti dai seama, dar daca ai ceva experienta si pui mana pe o chitara mai scumpa nu cred ca ai vrea sa te intorci la vechea chitara.