| JaqenHghar a întrebat:

Unde este muzica buna? Pai cam de cand ma stiu mi-a placut Metallica, Pink Floyd, Prince, N. W. A., 2PAC, Led Zeppelin, AC/DC etc. si ascult in fiecare zi melodiile lor. Ei bine sa vezi ca in zilele acestea toata lumea incearca sa imi demonstreze ca daca ascult asa ceva sunt "not CuL" si toate cele.Se mai produce muzica buna? Se mai asculta si altceva in afara de Salam, Vijelie mai stiu eu ce? De ce credeti ca a disparut muzica buna?

Răspuns Câştigător
| Sin a răspuns:

"Unde este muzica buna?"
In sufletul celor care inca o mai asculta si stiu s-o aprecieze.
Muzica buna nu a disparut, daca iti place cu adevarat muzica buna atunci nu te lasi dus de valul trendurilor si alte cele.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pe mine una nu mă interesează că muzica bună a dispărut sau că toată lumea îl ascultă pe "Mezel" live. Eu am un folder cu melodiile trupelor pe care le ascult zilnic : Judas Priest, The Beatles, AC/DC, Ozzy Osbourne, Led Zeppelin, Black Sabbath, Guns and Roses, Metallica ş. a. m. d. Şi mă bcucur enorm că am şi mp3; astfel nu sunt nevoită să-i ascult maneaua oricărui manelar frustrat care merge pe stradă înjurând şi cu telefonul la vedere.

pa, pa.

| Laura a răspuns:

@Bunny Lady gaga? Originalitate? http://www.youtube.com/watch?v=Us9O_Anwi_Q

| Bunny a răspuns:

Nu dispare doar ca numai e atat de apreciata.happyApar mereu altii noi si impinsi de la spate si noile generatii sunt inebunite dupa tot ce e nou.De asta se produc noutati ca Justin Bieber, Hannah, Taylor Swift etclaughing. Pe oricine intrebi ori e cu Disney ori manele.Eu prefer muzica veche decat ce e in ziua de azi.happyAdica cati mai asculta azi The Beatles? Sau Kiss, Guns'n'roses, Elvis Presley, 2pac, AC/DC, Prince, Metallica, Aerosmith, The new kids on the block, MJ(dinainte de moarte nu dupa ca n'are nici o valoare). Rar mai vezi pe cineva in ziua de azi sa faca muzica buna.happyCeva mai nou eu ascult:Kings of Leon, 30 seconds to mars, Linkin Park, Eminem, Beyonce, Jay-z, Alicia Keys, Pink, Ciara, Justin Timberlake, Enrique Iglesias, Three days grace, Bullet for my valentine, Paramore, Muse, My chemical romance, Green day, Evanescene, Mariah Carey, Chris Brown, Lady Gaga, Avril, Madonna, Adam Lambert etchappy. Nu stiu cat de comune avem gusturile dar in nici un caz eu nu o sa las muzica buna pentru noutate si moda.happyCine a fost fan adevarat a unei formatii sau unei persoane o sa fie intotdeaunahappy.

| Bunny a răspuns:

@Pheno daca ascult Lady Gaga si Beyonce nu inseamna ca sunt cu moda.:)Ai ascultat'o pe Beyonce live sa vezi ce voce are?
Daca nu, uite : http://www.youtube.com/watch?v=iR6W1pKnQhk&feature=related
Are o voce superba;). Cat despre Gaga mai mult o admir pentru originalitate.Nu am zis ca e preferata mea nici ca o ascult mereu si in nici un caz pentru moda:). N'am nevoie sa ascult ceva doar ca asa zice nu stiu cine:). Daca tie nu iti place nu inseamna ca nu trebuie sa nu imi placa nici mie.;)

| Bunny a răspuns:

@Abgesang si care e asemanarea?laughing? cum i'am zis si lui @Pheno, daca voua nu va place nu inseamna ca nu trebuie sa nu'mi placa nici miewinking. Daca din toata lista care am zis'o tie ti'a ramas fixatia cu Gaga. oh go on

| Pheno a răspuns:

Cica bunny nu lasa gusturile bune pentru moda, da el asculta LADY CACA in ***, o gresita orientala. impreuna cu beyonce.
e adevarat ca lumea este dominata de copii ce asculta prostii, si ca ce e bun dispare. cei de la ac dc, metallica, pink floyd, etc, au totusi o varsta, ac dc tocmai au facut ultimul lor turneu in care au venit si in Romania anul asta pe 16 mai pentru prima si ultima data.

la moda este punk'ul acum in materie de rock... punk rock'ul pentru noi copii este cum era rock'ul pentru adolescentii din 80

green day
blink 182
zebrahead
all time low
mayday parade
mcfly

sunt doar cateva din trupele pe care le ascult acum pe langa rock'ul vechi, si care imi plac.

nu lady caca si beyonce.

bafta!

| ibianca a răspuns:

Pai pur si simplu PARE ca nu e,, cul" pentru ca s-a creat un cliseu din care nu se mai poate iesi-house, manele(pentru mine tot una e). asa ca, in loc sa se descopere pe sine, se lasa descoperiti de altii, dar cica se simt bine asa. si da, sin merita premiul! are perfecta dreptate!