| woody_9489 a întrebat:

Ce credeti, in zilele noastre se mai asculta muzica veche? [gen Led Zeppellin, Pink Floyd, etc.]

Răspuns Câştigător
| minniemouse a răspuns:

DA cu siguranta. Dar, din pacate am mai ramas putini din noua generatie(ma refer la varste15-18 ani) care poate sa inteleaga genu' asta de muzica.
Restu, nu stiu altceva decat sa dea din Fund pe House sau cine stie ce rapp expirat... parerea mea! So rock on \m/

15 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Normal că se mai ascultă. Ori e "moştenire" de familie, ori iubitor al genului. Pink floyd, The Cure, Nirvana, AC/DC, Dio, The Beatles...astea vor fi formaţii care vor fi ascultate şi de copii noştrii... dacă nu vor, îi obligăm laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Alex >D a răspuns:

Ohoho. in sfarsit vad cele doua cuvinte alaturate pe TPU : LED ZEPPELIN. Un numar mic de formatii pot fi in aceasta categorie :
Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Deep Purple, Metallica si Nirvana. E inevitabil, se vor asculta si mult timp de acum.

| moodyblues a răspuns:

Probabil nu la adevarata valoare dar se mai asculta.as zice mai multe dar prin telepatie mi-a luat-o dan inaintelaughingcu exact ce vroiam sa zic, ca de obicei.deci muzica buna este nemuritoare.atata timp cat ascultam noi e bine.in principiu oamenii din jurul nostru tot cocalari raman chiar si daca ar asculta behemoth-ul behemoth-ului.

| Roby67 a răspuns:

Eu ascult foarte mult muzica mai veche, chiar si Elvis, Beatles si multi altii.

| woody_9489 explică:

Ma bucur mult sa vad ca mai sunt si oameni ca voi

| MariuZ a răspuns:

Da. Eu ascult. Unele, chiar mai vechi.

| jinxx a răspuns:

Da mă woody.
se ascultă.
bine, nu aşa mult ca house, pop şi "rock" gen green day, da se ascultă :]

| calubalan a răspuns:

Tinerii

| Clara_6276 a răspuns:

Poate mai sunt care mai aculta, dar putini(cel putin asa cred)
Eu una mai ascult muzica romaneasca (nu chiar veche):X[Gen.Phoenix,pasarea colibri, carma, cargo]si imi place foarte mult:X
Acuma depinde de gusturile fiecaruia.happy

| pensionar a răspuns:

Da, se mai asculta si inca foarte multa eu de exemplu ascult mult deep purple si slade, dar si uriah heep sau solisti ca paul mc cartney, elton jhon, jhon lennon, hary nilson daca vrei putem discuta pe acest subiect contacteaza-ma te astept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 16 ani si ascult Thin Lizzy, Jimmy Hendrix, Clapton etc etc. Nu cred ca mai poate cineva sa se ridice la nivelul asta. Cel mai mare ever a fost a celor de la Metallica cu peste 1 mil de persoane, in russia dupa caderea comunismului. Mi-asi da un rinichi sa pot sa il vad pe Hendrix live. Trageti singuri concluziile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! happy Eu sunt unul dintre cei multi care INCA indragesc MUZICA PSIHEDELICA!
Inainte de muzica, este SPIRIT...
Intrebarea ar trebui pusa totusi astfel:
Cati dintre cei care NU asculta sau nu au cosnsumat niciodata astfel de muzica stiu ca in 1967 formatia PINK FLOYD dadea primul concert SURROUND din istorie ("Games for May") la Queen Elisabeth Hall, din Londra, unde a folosit propriul sitem cvadrofonic?!
(In prezent, acesta este expus la Victoria and Albert Museum, din Londra...)

| Andreea_Cristina_Tilinca_1990 a răspuns:

Eu una ascult aceasta muzica mai ales: Dire Straits, Fleetwood mac si multi altii care intr-adevar au facut si fac muzica adevarata. Tin sa mentionez ca am 12 ani si am fost crescuta cu aceasta muzica. In zilele acestea unora li se pare oribila aceasta muzica, dar ei poate nu stiu care este muzica adevarata

| peky a răspuns:

Da... Cel putin tata asculta
Fiecare cu gusturile lui si cu timpurile lui tongue laughing big grin