| teo97 a întrebat:

Unii imi spun ca nu e bine. voi ce credeti? e vreo problema daca sunt rockerita? desi nu fumez si nici nu sunt negativista. doar ascult si ma imbrac ca una, dar ma comport normal. fundalove struck

26 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Stai linistita nu e nimic anormal, stiu ca mai sunt unele persoane care nu privesc rockul cu ochi buni. Dar deh.nu ii baga ii seama! poti lua la scoala numai bune si in acelasi timp poti asculta rock! Nu exista reguli!

| push2gl a răspuns:

Daca tu te simti bine asa ce conteaza ce spun ceilalti

| ZoeyMe a răspuns:

Pai chestia ii ca nu esti rockerita dupa cum spui si mai ales daca esti una din fetele din imagine. Poate dupa asta o sa iti schimbi imaginealaughing

| ZoeyMe a răspuns:

Daca ai o poza de pitipoance de ce ti-o pui la avatar cand esti roker? Si daca ti-ai schimbat poza nu inseamna nimic...tot piti ramai

| Paulla a răspuns:

Super. Acum e o problema sa ascultam si ce muzica ne place. De ce sa nu urmam toti turma si sa fim la fel ca ceilalti? Ah da, pentru ca nu suntem. Din fericire fiecare om e diferit. Si daca asculti rock care e problema? E un gen de muzica. Si daca te imbraci diferit care e problema? E stilul tau, asa iti exprimi individualitatea. Si daca fumezi care e problema? O faci pentru ca asta vrei tu sa faci.
Nu avem nevoie de alti sa ne spuna ce sa facem, ce sa spunem si cum sa gandim.
Am avut mai de mult o prietena pe care o mai scoteam la cumparaturi, imi amintesc ca intr-o zi a spus cat de mult ii place o pereche de blugi punk. Am intrebat-o de ce dracu nu ii cumpara. Si ce mi-a zis? A spus ca desi ii plac la nebunie, nu vrea sa para o ciudata. Si asa s-a terminat prietena noastra, indirect m-a facut o ciudata, iar eu i-am spus ca e o ipocrita pentru ca incearca sa fie alta persoana decat cea care este.
Deci, exprima-te! Fii tu insuti!

| dudu13 a răspuns:

Si eu sunt rocker, ascult metal.Ma imbrac cu vreau eu, nu neaparat in negru, cum cred unii.Si sincer nu ar trebui sa te intereseze ce zic altii.Noi suntem liberi! rock on \m/

| AlessinoDeeJay a răspuns:

Nu e nimic! Eu am pe cineva(un nem d'al meu)care e innebunit dupa rock.Nici chiar innebunit! Pan' la urma si rock-ul e un gen de muzica, unii chiar traiesc din asta! Incearca sa privesti lucrurile cu mai mult optimism! Eu am ascultat rock si stiu cum e!
Crede-ma!
Funda?

| Lucky9441 a răspuns:

Conteaza sa te placi tu, ignora`i pe restulbig grin e bine ca nu fumezihappy si daca esti rockeritsa ce`i? o vai le e ciuda celorlaltilaughingsolutia: IGNORA`I! [sper ca te-am ajutat, si eu iubesc rockul si de la vara ma pun pe elhappy ].

| theorizer a răspuns:

Nu-i absolut nici o problema

| theorizer a răspuns:

Nici o problema, absolut nici una

| theorizer a răspuns:

Funda? big grin

| Sunshine_9753 a răspuns:

De ce sa nu fie bine?
adica ce conteaza parerea altora
fii tu insasi :*

| vibe_9780 a răspuns:

Parerea mea despre rock e ''zgomot'' si eu nu prea am o parere buna despre acesti oameni care sunt deregrati phisic ascultand asa ceva. ma refer la hard-tock, metal etc... De exemplu si Hannah Montana canta rock rolling on the floor dar ala e un rock-pop e okay... sincer eu zic sa asculti ce'ti place nu ce zic altii tongue bafta

| EnjoiProSkater a răspuns:

Nui nici o problema daca vrei sa fi faci ce vrei funda.

| Progeniturã a răspuns:

Poti fi ce vrei tu. Dece te iei dupa altii? Adica, eu nu cred in Dumnezeu, si toti spun ca nu e bine, asta e parerea mea, ma simt bine asa si nu imi pasa de ceilalti. Nu le spun sa fie si ei asa, si nici nu ma laud cu chestia asta.

| YuukiYou a răspuns:

Frate ce mentalitate au unii! cocalari de obicei laughing daca asculti rock nu inseamna ca esti emo si nici drogat(a)!
deci bravo tie ca esti rockerita si sa nu te schimbi din cauza cocalarilor si a pitzipoancelor!
:*:*

| tedi90 a răspuns:

Nu are nimic. Ce daca? Rockeritzele is very cool. Si eu is rocker. Nu are nimic. Continua sa fii asawinking

| teo97 explică:

Poza o am de un an jumate.intr.un an jumate se schimba gusturiletongue

| Krissypunkysenss a răspuns:

Cred ca trebuie sa-ti ask iniMa, adica daca asta e muza ta, daca asta te face sa te simti bine cand nu ai chef de nimic si itit da energie atunci nu konta parerea altora \m/ rock on! da-i inainte si zguduie atmosfera pamantului! RO!\m/

| FunnyLoOVe a răspuns:

Nu este nici o problema daca esti rockerita, poti sa asculti orice fel de muzica si sa te imbraci mai deosebit fata de ceilalti, dar cel mai important este ca sufletul tau sa fie bun si sa te intelegi cu ceilalti oameni. Daca tie iti place genul acesta de muzica nu ar trebui sa te judece nimeni...fiecare cu gusturile lui:-d

Sper ca te-am ajutat:-D funda?

| MimiShor_3518 a răspuns:

Fiecare cu stilul si gusturile lui. Atata timp cat nu-ti faci rau, in primul rand e foarte OK pentru tinehappy. Pe ceilalti lasa-i cu parerile lor, nu te intereseaza decat de tine. Bafta :*.

| ßu_6914 a răspuns:

Euu crd ca ai trebui z fii cum te simti tu bine nu cum vor altii

mie mi z pare ca
sh e perfect daca te simti bine asa
happy

| angel22 a răspuns:

Nu e nici o problema, cred ca nu ar trebui sa te intereseze atat de mult parerea altora, daca tie iti place e ok. E un gen de muzica ca oricare altele si nu inteleg dc pe unii ii deranjeaza?! Peace big grin

| MatimMati a răspuns:

Nu cred deloc ca ar fi o problema, nu conteaza cum te imbraci sau ce asculti, conteaza sa fi prietenosa sa iti ajuti prieteni ei vor vedea nu ce e la exterior si vor vedea ce e interior. Daca te ajuta cu ceva si eu sunt cam Rocker.

| GirlG a răspuns:

Eu spun ca nu este o problema grava daca esti rockerita deoarece tie iti place acest lucru si ai un stil propriu care cred ca nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni. Atata timp cat nu exagerezi cu evidentierea acestui stil eu zic ca e ok

| myrutza a răspuns:

Este chiar foarte bine ca asc rock pentru ca e cel ma TARE gen de muzicabig grin[cred ca ti-ai dat seama ca si eu asc rocklaughing]... e foarte bine ca asc rock pentru ca oamenii care canta rock inseamna ca nu fac muzica pentru bani sau faima... o fac pentru ca le place deci te sfatuiesc sa nu mai iei in seama ce zice lumea si sa fii tu