| FIR a întrebat:

Va rog, explicati-mi si mie cum sa bag muzica intr-un ipod touch 4, dar explicati cu amnunte...trb sa-mi fac cont pe iTunes? :-s

Răspuns Câştigător
| Nutzu91 a răspuns:

Nu iti trebuie cont pe iTunes dar iti trebuie iTunes ca sa ti-l recunoasca calculatorul happy... uite ce fac eu ca sa copiez pe Ipod nano, raspunsul asta l-am mai dat odata si pe alt forum dar nu stiu daca ai auzit de google
1. Deschid iTunes
2. Conectez iPod-ul la PC si iTunes il detecteaza.
3. Eu am toata muzica intr-un folder "Muzica". Apas File / Add Folder to Library in iTunes si caut folderul "Muzica" de la mine din calculator.
4. Dupa vreo 5 minute timp in care sunt scanate melodiile, acestea apar in "Music" din "Library"
5. Incep sa-mi creez playlist-urile care vor aparea sub meniul "iTunes Store" si iPod. Exemple de playlist-uri: "Tehno", "Dance", "Muzica Romaneasca", "Nfs Carbon OST" etc.
6. Incep sa selectez melodiile din Library/Music si prin drag&drop le bag in playlist-urile corespunzatoare create la Pasul 5.
6. Apas pe iconita cu iPod, dau click pe "Music" (aflat intre "Summary" si "Photos"), bifez "Sync Music", las bifat "Selected Playlists" si acolo, putin mai jos unde apar playlist-urile create la pasul 5 le selectez pe cele care vor sa se sincronizeze cu iPod-url
7. Dau click dreapta pe iPod si apas "Sync".
8. Dupa ce se termina de transferat melodiile de pe PC pe iPod (un Nano de 2GB cred ca se umple full in mai putin de 3 minute) si daca bateria iPod-ului este de preferinta incarcata la maxim nu imi mai ramane decat sa se apas click dreapta pe iPod si apoi pe "Eject" ca sa deconectez in siguranta iPod-ul de la pc.
Funda daca te-am ajutat big grin