| MoonDance a întrebat:

Voi stiti cum trebuie sa fac un karaoke?(ma refer si sa il subtitrez) daca stiti imi puteti da un link? sau si mai bine daca exista aplicatie imi spuneti cum se numeste?
multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ai putea incerca aceste aplicatii. Citeste descrierea la fiecare, sa vezi ce optiuni au si alege-l pe cel care ti se potriveste.
VanBasco’s Karaoke Player
KaraFun Karaoke Player
Karaoke Player Software & Song 1.0

| MoonDance explică (pentru dannyel86):

Eu nu ma refeream sa cant...ci ca eu sa fac karaoke-ul pe care sa cante altii

| dannyel86 a răspuns (pentru MoonDance):

Unul dintre ele am observat ca are suport si pentru text (la care poti alege stil si culoare), astfel ca poti pregati materialul pentru cel care face karaoke. Dar, ca sa functioneze, softul cu pricina trebuie instalat pe sistemul unde se realizeaza karaoke. Ar mai fi o idee cu Power Point, dar trebuie sa ma documentez ca sa pot confirma daca e posibil. Din cate inteleg eu, tu ai vrea un video cu muzica, clip pe care sa curga versurile dupa care se canta, nu? In Windows Movie Maker exista efecte pentru text care te-ar putea ajuta sa faci asta.