| Insurgent a întrebat:

Vreau pareri despre chitara asta :o3 http://www.soundcreation.ro/......d6972.html E buna nu`i buna? pentru ce se foloseste bara aia? credeti ca ar trebui sa o comand?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ibanez este una dintre mărcile de prestigiu în domeniu.
Acel dispozitiv este pentru obţinerea pe cale mecanică a efectului numit vibrato. Personal prefer efectul la pedală ( electronic ) datorită faptului că folosirea repetată a celui mecanic duce la dezacordarea chitarei.
Este o chitară bună.

Răspuns utilizator avertizat
| ZaineaM a răspuns:

Habar n-am. eu am chitara de 3 zile. nici nu stiu sa cant la ea. firma e buna. tot ibanez am si eu.iti recomand un fender squier. dar trebuie sa mai puii niste bani. ibanez nu e starlucit in chiatari electrice. dar faci treaba cu el. in schimb fenderul e cel mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| DeadFallenAngel a răspuns:

Te mai si gandesti?
e o chitara foarte buna
cam toate ibanezurile din seria gio sunt chitari ieftine care impresioneaza foarte mult prin calitatea lor(eu am avut pana acum trei chitari din seria gio si m-am convins personal ca is foarte bune)
si chestia aia pe care tu o numesti bara se cheama tremolo si te ajuta sa faci evecte cu ea iar la inceput poti nici sa nu o folosesti ca nu te va afecte cu nimic iar dupa aia vei invata sa canti si cu ea(daca vei socoti ca te incurca tremoloul vei putea scoate bara de la tremolo dar peste un timp te gereantezi ca ai sa o pui la loc si nu iti va parea deloc rau ca ai cumparat aceasta chitara)