| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin cantaret. Am 13 ani am ureche muzicala si voce. Dar ce trebuie sa fac sa devin cantaret de hip hop, rap. Am vazut ca uni la 18 ani devin cantareti cum? Daca fac liceu de muzica ma ajuta?

23 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu te remarca nimeni nu faci nimic.

| Alex_7297 a răspuns:

Rap-ul este o combinaţie de poezie, muzică şi discurs.Nu-ţi trebuie voce pentru a cânta rap, trebuie să ai talent în a scrie versuri şi să pici bine pe flow!

| Alex_7297 a răspuns:

Nu, nu trebuie să te duci undeva. Te înregistrezi pe PC în timp ce cânţi nişte versuri scrise de tine, după aia adaugi şi un negativ care să se potrivească cu tema melodiei şi bingo. Uite rapperu!:o

| Alex_7297 a răspuns:

@GenOm probabil...

| Alex_7297 a răspuns:

Amice paralel cu 'gangsta rapul' esti tu din câte văd.Hai, du-teee!

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Ai putea face mixtapeuri, adica sa iei negativele de pe siteuri www.soundclick.com dar sa nu uiti ca cele mai importante sunt versurile;)oricum la 13 pana pe la 16 ani sa nu te astepti la un respect extraordinar. Si bineinteles sa nu te dai batut daca vei fi criticat, bine daca critici tai au dreptate si tu nu vrei sa le acepti doar asa din mandrie, aici este o problema la tine si nu vei avea succes in veci. Hip Hop-ul si Rapp-ul sunt deja niste culturi si iti i-a destul de mult timp sa le intelegi si foarte mult timp sa te pui in rand cu ele;)
BAFTA!

| mariusciocan a răspuns:

Pai incearca sa scrii ceva versuri, sa canti ceva si sa te inregistrezi, sa vezi cum te auzi. intreaba pe cineva specializat. mergi la megastar happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii fac hip hop de la 15 ani. Nu-ti trebuie niciun liceu de muzica, iti trebuie cultura, inteligenta si talent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine cum ati zis voi nu trebuie liceu si etc dar nu trebuie sa ma duc undeva sa vad daca sunt in stare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Alex
E repar de cand a scos Puya Romanisme, lasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GenOm esti paralel ascult gangsta rap si west coast hip hop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GenOm esti paralel ascult gangsta rap si west coast hip hop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau poti sa te dai la breack dance parerea mea. Te invata aia tot felul de scheme din astea de muzica ex: sa te invarti in cap s. a laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi doresc ca toti ceilalti sa ma ajute sa cant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te ajuta dar trebuie sa mergi la o preselectie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa devin cantaret am 10 ani dar am fost undeva cant eram mic sa devin cantaret si am trecut dar am plans ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerarca. dati silinta, nue un lucru rau sa canti rapp, dar e foarte rau sa canti rapp si sa nu traesti...

| Daniel09857 a răspuns:

Daca ai voce te lansez eu, lasa un mesaj, dupa 8 ani poate sti ce faci

| dannyell a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva, am vazut plozi care "cantau" manele (cantau in ghilimele pentru ca manele nici nu sunt un gen muzical, dar sa nu devenim rasisti.).si spuneau ca stiu sa cante, ca au voce si talent (pe dracu), sfatu meu: te duci urmezi niste cursuri de muzica. si apoi profesorul respectiv poate spune daca ai voce sau talent, si daca ai cum zici tu urmezi in continuare cursul de muzica, participi la diferite concursuri. oricum stie profesorul cum sa te duca mai departe.(dar dupa cum ai pus intrebarea nu pari genu, pari un pusti care bate campii si are diferite vise.la 13 ani nu poti sa spui ca ai voce pentru ca inca iti schimbi vocea. abia pe la 15 ani

| uurra a răspuns:

Http://www.facebook.com/groups/192398534223359/ Join! Daca va intereseaza inregistrari, negative, mix\master aveti datele de contact unde puteti afla mai multe detalii.

| anonim_5339 a răspuns:

Pai daca ai voce cautati un manager, du-te la o casa de discuri sau ceva de genu asta unde o sa te puna sa canti o melodie pe care o sti si care iti place, si daca o sa canti bine vei inregistra cu ei daca nu...asta e viata.

| zeD4ever a răspuns:

Salutas vrea sa te ajut in privinta asta(rap) deoarece si mie mi-a fost greu la inceput acum sunt un mic compozitor de rap....shi daca asta tear ajuta...as putea face un negativ pentru tine daca esti de acord add vasile_podut yahooid